-
,for, Item ID-
- #1175434
- Providers like you icon 24
- Atos Medical #REF 303-06
Tracheostomy Tube TRACOE Twist Size 6 Adult
TUBE, TRACH TWIST TACOE SZ6
No Image
Inside Diameter
6.0 mm ID 8.0mm 9.0mmLength Range
0 to 20 mm 61 to 80 mmOutside Diameter
9.2 mm OD 11.4mm 14.2mmProduct Details Email
Product Specifications
| McKesson # | 1175434 |
|---|---|
| Manufacturer # | REF 303-06 |
| Brand | Tracoe Twist |
| Manufacturer | Atos Medical |
| Country of Origin | Unknown |
| Application | Tracheostomy Tube |
| Buy American Act (BAA) Compliant | No |
| Inside Diameter | 6.0 mm ID |
| Legacy Size | Size 6 |
| Length | 72 mm Length |
| Length Range | 61 to 80 mm |
| Outside Diameter | 9.2 mm OD |
| Sterility | Sterile |
| Trade Agreement Act (TAA) Compliant | No |
| UNSPSC Code | 42271904 |
| Usage | Single Patient Use |
| User | Adult |
Frequently Viewed Together
-
,for, Item ID-
- #1281443
- Medtronic MITG #6UN75A
-
,for, Item ID-
- #1073460
- Medtronic MITG #6UN75R
-
,for, Item ID-
- #1281441
- Medtronic MITG #4UN65A
-
,for, Item ID-
- #1153576
- Medtronic MITG #4UN65R
-
,for, Item ID-
- #583765
- Medtronic MITG #60XLTUP
-
,for, Item ID-
- #1153593
- Medtronic MITG #6CFN
-
,for, Item ID-
- #1281445
- Medtronic MITG #8UN85A
-
,for, Item ID-
- #468379
- ICU Medical FKA Smiths Medical #60A160
-
,for, Item ID-
- #1153515
- Medtronic MITG #6CN75R
-
,for, Item ID-
- #314380
- Medtronic MITG #6DCFN
-
,for, Item ID-
- #1153517
- Medtronic MITG #8UN85R
-
,for, Item ID-
- #1181904
- ICU Medical FKA Smiths Medical #101/816/060
-
,for, Item ID-
- #995067
- ICU Medical FKA Smiths Medical #60PFSS50
-
,for, Item ID-
- #446588
- ICU Medical FKA Smiths Medical #60P055
-
,for, Item ID-
- #1181915
- ICU Medical FKA Smiths Medical #101/815/080
-
,for, Item ID-
- #236047
- Medtronic MITG #4CFN