-
,for, Item ID-
- #792716
- TOPS™ #TOP80220
Steno Pad with Assorted Color Covers, Assorted Cover Colors, Gregg Rule, (80) White 6 x 9 Sheets, 4/Pack
BOOK,STENO,6X9,GREGG,AST
Features
- No-snag coils resist catching on papers or clothing.
- Perforated sheets detach easily so your notebook stays neat.
- Assorted color covers.
- More …
Color Family
Green WhiteSheet Color
Green-Tint WhiteProduct Details Email
Product Specifications
| McKesson # | 792716 |
|---|---|
| Manufacturer # | TOP80220 |
| Manufacturer | TOPS™ |
| Country of Origin | Unknown |
| Back-Cover Material | Chipboard |
| Color Family | White |
| Columns per Sheet | 2 |
| Cover Color | Assorted |
| Cover Color Assortment | Red |
| Global Product Type | Stenography & Reporting Pads |
| Number of Subjects/Sections | 1 |
| Pad Length | 9" |
| Pad-Binding Edge | Top |
| Pad-Binding Type | Spiral Coil |
| Pad-Spine Width | 6" |
| Pocket Sized | Yes |
| Post-Consumer Recycled Content Percent | 0% |
| Pre-Consumer Recycled Content Percent | 0% |
| Product Biodegradability Indicator | N |
| Product Compostability Indicator | N |
| Sheet Color | White |
| Sheet Rule/Format Type | Gregg Rule |
| Sheet Ruling Size | 1/3" |
| Sheet Size | 6 x 9 |
| Sheet-Ruling Color | Blue |
| Sheets per Pad | 80 |
| Total Recycled Content Percent | 0% |
| UNSPSC | 14111514 |
Features
- No-snag coils resist catching on papers or clothing.
- Perforated sheets detach easily so your notebook stays neat.
- Assorted color covers.
- Classic flip-top format.
Frequently Viewed Together
-
,for, Item ID-
- #810705
- Health Care Logistics #2306
-
,for, Item ID-
- #693771
- Health Care Logistics #8350
-
,for, Item ID-
- #915082
- PDC Healthcare #SB-5
-
,for, Item ID-
- #954778
- Health Care Logistics #2119
-
,for, Item ID-
- #777338
- Health Care Logistics #2289
-
,for, Item ID-
- #951452
- Market Lab Inc #6459
-
,for, Item ID-
- #972782
- Health Care Logistics #2388-01
-
,for, Item ID-
- #954769
- Health Care Logistics #2121
-
,for, Item ID-
- #954775
- Health Care Logistics #2118
-
,for, Item ID-
- #1047588
- Health Care Logistics #2968
-
,for, Item ID-
- #558000
- Skil-Care #555015
-
,for, Item ID-
- #833814
- Health Care Logistics #17352
-
,for, Item ID-
- #861295
- First Healthcare Products #50724
-
,for, Item ID-
- #945335
- Health Care Logistics #2032
-
,for, Item ID-
- #848172
- Health Care Logistics #18369
-
,for, Item ID-
- #212568
- Medegen Medical Products LLC #815