-
,for, Item ID-
- #1198867
- Atos Medical #7415
Laryngectomy Tube Provox® Life™ LaryTube™ Adult
TUBE, LARYNGECTOMY PROVOX LARYTUBE STD 10/27
No Image
Product Details Email
Product Specifications
| McKesson # | 1198867 |
|---|---|
| Manufacturer # | 7415 |
| Brand | Provox® Life™ LaryTube™ |
| Manufacturer | Atos Medical |
| Country of Origin | Unknown |
| Application | Laryngectomy Tube |
| Buy American Act (BAA) Compliant | No |
| For Use With | For Provox Life HME |
| HCPCS | A7520 |
| Inside Diameter | 12 mm |
| Length | 27 mm Length |
| Length Range | 21 to 40 mm |
| Material | Silicone |
| Outside Diameter | 15 mm |
| Sterility | NonSterile |
| Trade Agreement Act (TAA) Compliant | No |
| UNSPSC Code | 42271933 |
| User | Adult |
Frequently Viewed Together
-
,for, Item ID-
- #414497
- Sun Med #002601
-
,for, Item ID-
- #1181905
- ICU Medical FKA Smiths Medical #101/816/070
-
,for, Item ID-
- #509244
- Sun Med #002699
-
,for, Item ID-
- #1181906
- ICU Medical FKA Smiths Medical #101/816/080
-
,for, Item ID-
- #1012245
- Fisher & Paykel #OPT944
-
,for, Item ID-
- #291863
- Medtronic MITG #610U5257
-
,for, Item ID-
- #1012244
- Fisher & Paykel #OPT942
-
,for, Item ID-
- #1012246
- Fisher & Paykel #OPT946
-
,for, Item ID-
- #698750
- Atos Medical #7611
-
,for, Item ID-
- #292394
- ICU Medical FKA Smiths Medical #66-2504