-
,for, Item ID-
- #607390
- Scotch® #MMMC40BK
Deluxe Desktop Tape Dispenser, Heavily Weighted, Attached 1" Core, Black
DISPENSER,TAPE,1"CORE,BK BLACK
Features
- Deluxe desktop tape dispenser with weighted base.
- Weighted base for easy, one-handed dispensing.
- Attached hub won't get lost or misplaced.
- More …
Color(s)
Black Black/Silver Orange Putty/Brown Red Two-Tone BlackCore Size
1" 3"For Tape Length
60 yds 72 yds 1,500"For Tape Width
0.75" 1" 2"Global Product Type
Desktop Office Tape Dispensers Pistol Packing Tape DispensersTape Dispenser Type
Desktop Handheld Pistol GripProduct Details Email
Product Specifications
| McKesson # | 607390 |
|---|---|
| Manufacturer # | MMMC40BK |
| Manufacturer | Scotch® |
| Country of Origin | Unknown |
| Color(s) | Black |
| Core Size | 1" |
| For Tape Length | 1,500" |
| For Tape Width | 0.75" |
| Global Product Type | Desktop Office Tape Dispensers |
| Post-Consumer Recycled Content Percent | 0% |
| Pre-Consumer Recycled Content Percent | 0% |
| Tape Dispenser Type | Desktop |
| Total Recycled Content Percent | 0% |
| UNSPSC | 44121605 |
Features
- Deluxe desktop tape dispenser with weighted base.
- Weighted base for easy, one-handed dispensing.
- Attached hub won't get lost or misplaced.
- High-quality blade lasts for years.
- Holds 1" core tape, up to 0.75" wide and 1,500" long.
- Non-skid base.
Frequently Viewed Together
-
,for, Item ID-
- #957992
- McKesson Brand #53-FOAM
-
,for, Item ID-
- #1144777
- McKesson Brand #53-1000-BLACK
-
,for, Item ID-
- #810705
- Health Care Logistics #2306
-
,for, Item ID-
- #1062592
- Health Care Logistics #18894
-
,for, Item ID-
- #905161
- Health Care Logistics #12721
-
,for, Item ID-
- #519708
- Shamrock Scientific #SMT-38-26
-
,for, Item ID-
- #491613
- Shamrock Scientific #SMT-38-25
-
,for, Item ID-
- #491614
- Shamrock Scientific #SMT-38-3
-
,for, Item ID-
- #540900
- PDC Healthcare #500P-LAN
-
,for, Item ID-
- #1036361
- Market Lab Inc #8029
-
,for, Item ID-
- #1137563
- Shamrock Scientific #SIL-340-1
-
,for, Item ID-
- #848222
- Ecolab #92722289
-
,for, Item ID-
- #954775
- Health Care Logistics #2118
-
,for, Item ID-
- #954776
- Health Care Logistics #2120
-
,for, Item ID-
- #1173681
- GOJO #7824-01
-
,for, Item ID-
- #646700
- Shamrock Scientific #ST-10-6