-
,for, Item ID-
- #595211
- Rolodex™ #ROL22141
Mesh Stacking Sorter, 5 Sections, Letter to Legal Size Files, 8.25" x 14.38" x 7.88", Black
SORTER,STACKING,MESH,BK BLACK
Features
- Holds files, documents, letters, and more.
- Wide compartments for binders and notebooks.
- Durable mesh construction.
- More …
Product Details Email
Product Specifications
| McKesson # | 595211 |
|---|---|
| Manufacturer # | ROL22141 |
| Manufacturer | Rolodex™ |
| Country of Origin | Unknown |
| Color Family | Black |
| Color(s) | Black |
| Depth | 14.38" |
| For File Size | Letter to Legal |
| For Use With | Rolodex™ 22321 Series |
| Global Product Type | Vertical & Incline Desktop Document Racks & Sorters |
| Height | 7.88" |
| Load Orientation | Top/Side |
| Material(s) | Metal mesh |
| Number of Compartments | 5 |
| Post-Consumer Recycled Content Percent | 0% |
| Pre-Consumer Recycled Content Percent | 0% |
| Product Biodegradability Indicator | N |
| Product Compostability Indicator | N |
| Total Recycled Content Percent | 0% |
| UNSPSC | 44111503 |
| Width | 8.25" |
Features
- Holds files, documents, letters, and more.
- Wide compartments for binders and notebooks.
- Durable mesh construction.
- Sleek contemporary design.
- Complements home or office.
Frequently Viewed Together
-
,for, Item ID-
- #883766
- McKesson Brand #3118
-
,for, Item ID-
- #451009
- BD #305616
-
,for, Item ID-
- #1190151
- Medegen Medical Products LLC #8710TF
-
,for, Item ID-
- #896263
- Health Care Logistics #18631
-
,for, Item ID-
- #960462
- SPS Medical Supply #JHOLD
-
,for, Item ID-
- #835113
- Health Care Logistics #5228
-
,for, Item ID-
- #935091
- Market Lab Inc #0393
-
,for, Item ID-
- #779992
- Akro-Mils #13017BLUE
-
,for, Item ID-
- #638991
- Performance Health #081330869
-
,for, Item ID-
- #955387
- Akro-Mils #13014BLUE
-
,for, Item ID-
- #920070
- Market Lab Inc #6006-BL
-
,for, Item ID-
- #501559
- Akro-Mils #13018GREY
-
,for, Item ID-
- #918179
- Akro-Mils #30128BLUE
-
,for, Item ID-
- #957359
- Market Lab Inc #15018
-
,for, Item ID-
- #897082
- Akro-Mils #13018BLUE
-
,for, Item ID-
- #1060969
- Fisher Anatomical #12006916