-
,for, Item ID-
- #968470
- TimeMist® #TMS1047717
Classic Metered Aerosol Fragrance Dispenser, 3.75 x 3.25 x 9.5, White
DISPENSER,TIMMST,WH
Features
- Simplified user interface that delivers 30 or 90 days of performance.
- Sleek modern designed to enhance any room.
- Push button top-hinge accessibility for ease of service.
- More …
Product Details Email
Product Specifications
| McKesson # | 968470 |
|---|---|
| Manufacturer # | TMS1047717 |
| Manufacturer | TimeMist® |
| Country of Origin | Unknown |
| Color(s) | White |
| Depth | 3.25" |
| Global Product Type | Aerosol Air Freshener Dispensers |
| Height | 9.5" |
| Material(s) | Plastic |
| Post-Consumer Recycled Content Percent | 0% |
| Pre-Consumer Recycled Content Percent | 0% |
| Product Biodegradability Indicator | N |
| Product Compostability Indicator | N |
| Special Features | Uses AA Batteries—Operates six months on 2 AA batteries, one year on 4 AA batteries (not included). |
| Total Recycled Content Percent | 0% |
| UNSPSC | 47131706 |
| Width | 3.75" |
Features
- Simplified user interface that delivers 30 or 90 days of performance.
- Sleek modern designed to enhance any room.
- Push button top-hinge accessibility for ease of service.
- Uses 2 AA batteries (1 year life) or 4 AA batteries (2 year life).
- Set and forget technology.
Frequently Viewed Together
-
,for, Item ID-
- #822620
- McKesson Brand #BOT63450
-
,for, Item ID-
- #1039891
- OakRidge Products #0803-2700
-
,for, Item ID-
- #761698
- BD #305343
-
,for, Item ID-
- #1056156
- Apothecary Products #40240
-
,for, Item ID-
- #796468
- GOJO #1045-WHT-12
-
,for, Item ID-
- #537469
- Kimberly Clark #91072
-
,for, Item ID-
- #563492
- Dukal #4064
-
,for, Item ID-
- #500106
- BD #305634
-
,for, Item ID-
- #42493
- PDC Healthcare #N-200
-
,for, Item ID-
- #1062592
- Health Care Logistics #18894
-
,for, Item ID-
- #1081940
- Bowman Manufacturing #GL033-0613
-
,for, Item ID-
- #905161
- Health Care Logistics #12721
-
,for, Item ID-
- #876703
- Jobar International #JB4722
-
,for, Item ID-
- #941864
- BD #305329
-
,for, Item ID-
- #1113018
- Health Care Logistics #2117
-
,for, Item ID-
- #801079
- GOJO #1045-BLK-12