-
,for, Item ID-
- #964718
- Dixie® #DXESSKD120
SmartStock Dining Utensil Dispenser, Holds 120 Knives, 10 x 8.78 x 24.75, Translucent Black
DISPENSER,SMRTSTCK,KNIFE
Features
- Visually appealing tower design.
- Protects cutlery from germ contamination.
- Efficient, one-at-a-time dispensing.
- More …
Product Details Email
Product Specifications
| McKesson # | 964718 |
|---|---|
| Manufacturer # | DXESSKD120 |
| Manufacturer | Dixie® |
| Country of Origin | Unknown |
| Color(s) | Translucent Black |
| Depth | 8.78" |
| Global Product Type | Tower Utensil Dispensers |
| Height | 24.75" |
| Holds | 120 Knives |
| Manufacturer Refill # | Dixie® Ultra® SSK11B, SSPKH51, SSK51 |
| Material(s) | Polypropylene |
| Mounting Details | Free Standing with Mounting Optional |
| Post-Consumer Recycled Content Percent | 0% |
| Pre-Consumer Recycled Content Percent | 0% |
| Product Biodegradability Indicator | N |
| Product Compostability Indicator | N |
| Special Features | Holds 120 Mediumweight Knives |
| Total Recycled Content Percent | 0% |
| UNSPSC | 47131701 |
| Utensil Dispensers Type | Tower |
| Width | 10" |
Features
- Visually appealing tower design.
- Protects cutlery from germ contamination.
- Efficient, one-at-a-time dispensing.
- Easy to restock.
Frequently Viewed Together
-
,for, Item ID-
- #1038453
- McKesson Brand #63-4256
-
,for, Item ID-
- #822620
- McKesson Brand #BOT63450
-
,for, Item ID-
- #528675
- Integra Lifesciences #3-934
-
,for, Item ID-
- #893623
- Clinton Industries #G1033
-
,for, Item ID-
- #243873
- BD #305448
-
,for, Item ID-
- #375428
- Sklar #10-1876
-
,for, Item ID-
- #528676
- Integra Lifesciences #3-935
-
,for, Item ID-
- #363562
- Cardinal #8555SA
-
,for, Item ID-
- #813821
- Dukal #4276
-
,for, Item ID-
- #804357
- Clinton Industries #M-24
-
,for, Item ID-
- #801079
- GOJO #1045-BLK-12
-
,for, Item ID-
- #1089830
- Omnimed #305375-1
-
,for, Item ID-
- #811249
- Bowman Manufacturing #GL300-1214
-
,for, Item ID-
- #1025985
- Healthmark Industries #SST-2136 RD LTCH
-
,for, Item ID-
- #720079
- Clinton Industries #GS3030
-
,for, Item ID-
- #844330
- Bowman Manufacturing #GL300-0212