-
,for, Item ID-
- #858174
- Command™ #MMM17024CABPK
Poster Strip Pairs, Holds Up to 1 lb, 0.63" x 1.75", White, 4 Pairs/Pack, 100 Packs/Carton
STRIP,POSTER,100/PK,WH
Features
- Adhesive mounting strips.
- Damage-free hanging that holds strongly and removes cleanly.
- Secure calendars and other flexible objects to walls.
- More …
Product Details Email
Product Specifications
| McKesson # | 858174 |
|---|---|
| Manufacturer # | MMM17024CABPK |
| Manufacturer | Command™ |
| Country of Origin | Unknown |
| Color(s) | White |
| Footnote 1 | Weight Capacity for Four Pairs: 4 lb |
| Global Product Type | Mounting Tape Strips |
| Length | 1.75" |
| Maximum Weight Capacity | 1 lb |
| Permanent/Removable/Repositionable | Repositionable |
| Post-Consumer Recycled Content Percent | 0% |
| Pre-Consumer Recycled Content Percent | 0% |
| Product Biodegradability Indicator | N |
| Product Compostability Indicator | N |
| Size Type | Small |
| Special Features | Pairs |
| Total Recycled Content Percent | 0% |
| UNSPSC | 31201613 |
| Width | 0.63" |
Features
- Adhesive mounting strips.
- Damage-free hanging that holds strongly and removes cleanly.
- Secure calendars and other flexible objects to walls.
- Easy to apply and remove.
- Works on a variety of surfaces.
Frequently Viewed Together
-
,for, Item ID-
- #1137642
- McKesson Brand #WSL3858XHW-2
-
,for, Item ID-
- #1137651
- McKesson Brand #BR3858XHVG
-
,for, Item ID-
- #513896
- Essendant Co/United Stationers #HERH7658SK
-
,for, Item ID-
- #852409
- Colonial Bag Corp #CRTGG-58HP
-
,for, Item ID-
- #854546
- Colonial Bag Corp #XPW58X
-
,for, Item ID-
- #1190907
- Essendant Co/United Stationers #BWKVW3858X
-
,for, Item ID-
- #863516
- Colonial Bag Corp #CXB58AH
-
,for, Item ID-
- #1152363
- RJ Schinner Co #SM404615
-
,for, Item ID-
- #1194617
- United Ad Label #ULQA603
-
,for, Item ID-
- #1162299
- Market Lab Inc #18372
-
,for, Item ID-
- #1287095
- Boardwalkᆴ #BWK21200
-
,for, Item ID-
- #643396
- Bicᆴ #BICWOTAPP21
-
,for, Item ID-
- #616558
- Scotchᆴ #MMM38504RD
-
,for, Item ID-
- #600512
- n Tieᆴ #WBI1DK200
-
,for, Item ID-
- #818742
- Inteplast Group #IBSTHW2VAL
-
,for, Item ID-
- #856539
- Duckᆴ #DUC240053