-
,for, Item ID-
- #858096
- Scotch® #MMMC24
Heavy Duty Weighted Desktop Tape Dispenser with One Roll of Tape, 3" Core, ABS, Black
DISPENSER,1 - 3" CORE,BK
Features
- Deluxe desktop tape dispenser with weighted base.
- Ideal for easy, one-handed dispensing.
- Attached hub won't get lost or misplaced.
- More …
Product Details Email
Product Specifications
| McKesson # | 858096 |
|---|---|
| Manufacturer # | MMMC24 |
| Manufacturer | Scotch® |
| Country of Origin | Unknown |
| Color(s) | Black |
| Core Size | 3" |
| For Tape Length | 1,500" |
| For Tape Width | 1" |
| Global Product Type | Desktop Office Tape Dispensers |
| Material(s) | ABS |
| Package Includes | (1) Roll Tape |
| Post-Consumer Recycled Content Percent | 0% |
| Pre-Consumer Recycled Content Percent | 0% |
| Tape Dispenser Type | Desktop |
| Total Recycled Content Percent | 0% |
| UNSPSC | 44121605 |
Features
- Deluxe desktop tape dispenser with weighted base.
- Ideal for easy, one-handed dispensing.
- Attached hub won't get lost or misplaced.
- High-quality blade lasts for years.
Frequently Viewed Together
-
,for, Item ID-
- #684272
- Solventum Corporation #1530-2
-
,for, Item ID-
- #684273
- Solventum Corporation #1530-3
-
,for, Item ID-
- #445278
- Solventum Corporation #1534-1
-
,for, Item ID-
- #201253
- Solventum Corporation #82003A
-
,for, Item ID-
- #6150
- Solventum Corporation #1530S-1
-
,for, Item ID-
- #445279
- Solventum Corporation #1534-2
-
,for, Item ID-
- #979847
- Solventum Corporation #82001
-
,for, Item ID-
- #1087453
- GOJO #7810-01
-
,for, Item ID-
- #228819
- Solventum Corporation #82101
-
,for, Item ID-
- #1062592
- Health Care Logistics #18894
-
,for, Item ID-
- #938008
- Solventum Corporation #1534S-1
-
,for, Item ID-
- #519708
- Shamrock Scientific #SMT-38-26
-
,for, Item ID-
- #905161
- Health Care Logistics #12721
-
,for, Item ID-
- #1075850
- Fabrication Enterprises #24-5603-1
-
,for, Item ID-
- #951452
- Market Lab Inc #6459
-
,for, Item ID-
- #6018
- Solventum Corporation #1530S-2