-
,for, Item ID-
- #792717
- TOPS™ #TOP80221
Steno Pad with Assorted Color Covers, Assorted Cover Colors, Gregg Rule, (80) Green-Tint 6 x 9 Sheets, 4/Pack
BOOK,STENO,6X9,GREGG,AST
Features
- No-snag coils resist catching on papers or clothing.
- Perforated sheets detach easily so your notebook stays neat.
- Assorted color covers.
- More …
Color Family
Green WhiteSheet Color
Green-Tint WhiteProduct Details Email
Product Specifications
| McKesson # | 792717 |
|---|---|
| Manufacturer # | TOP80221 |
| Manufacturer | TOPS™ |
| Country of Origin | Unknown |
| Back-Cover Material | Chipboard |
| Color Family | Green |
| Columns per Sheet | 2 |
| Cover Color | Assorted |
| Cover Color Assortment | Red |
| Global Product Type | Stenography & Reporting Pads |
| Number of Subjects/Sections | 1 |
| Pad Length | 9" |
| Pad-Binding Edge | Top |
| Pad-Binding Type | Spiral Coil |
| Pad-Spine Width | 6" |
| Pocket Sized | Yes |
| Post-Consumer Recycled Content Percent | 0% |
| Pre-Consumer Recycled Content Percent | 0% |
| Product Biodegradability Indicator | N |
| Product Compostability Indicator | N |
| Sheet Color | Green-Tint |
| Sheet Rule/Format Type | Gregg Rule |
| Sheet Ruling Size | 1/3" |
| Sheet Size | 6 x 9 |
| Sheet-Ruling Color | Blue |
| Sheets per Pad | 80 |
| Total Recycled Content Percent | 0% |
| UNSPSC | 14111514 |
Features
- No-snag coils resist catching on papers or clothing.
- Perforated sheets detach easily so your notebook stays neat.
- Assorted color covers.
- Classic flip-top format.
Frequently Viewed Together
-
,for, Item ID-
- #467977
- McKesson Brand #16-4281
-
,for, Item ID-
- #566398
- Cardinal #9190A
-
,for, Item ID-
- #693771
- Health Care Logistics #8350
-
,for, Item ID-
- #647277
- Dukal #841
-
,for, Item ID-
- #915082
- PDC Healthcare #SB-5
-
,for, Item ID-
- #972782
- Health Care Logistics #2388-01
-
,for, Item ID-
- #1028103
- Health Care Logistics #2284
-
,for, Item ID-
- #558000
- Skil-Care #555015
-
,for, Item ID-
- #833814
- Health Care Logistics #17352
-
,for, Item ID-
- #212568
- Medegen Medical Products LLC #815
-
,for, Item ID-
- #223542
- Medegen Medical Products LLC #840
-
,for, Item ID-
- #212569
- Medegen Medical Products LLC #820
-
,for, Item ID-
- #212572
- Medegen Medical Products LLC #845
-
,for, Item ID-
- #212570
- Medegen Medical Products LLC #825
-
,for, Item ID-
- #223597
- Medegen Medical Products LLC #830
-
,for, Item ID-
- #1059546
- Beck's Classic #PC7118PB