-
,for, Item ID-
- #644472
- Scotch® #MMM3136
Double-Sided Permanent Tape in Handheld Dispenser, 1" Core, 0.5" x 20.83 ft, Clear, 3/Pack
TAPE,1/2 X 250 IN.,3/PK
Features
- The easy way to put together sales presentations and reports; great for science projects, classroom presentations and art projects.
- Great for science projects, classroom presentations and art projects.
- Photo-safe for scrapbooking, photo mounting and other craft projects.
- More …
Product Details Email
Product Specifications
| McKesson # | 644472 |
|---|---|
| Manufacturer # | MMM3136 |
| Manufacturer | Scotch® |
| Country of Origin | Unknown |
| Color Family | Clear |
| Color(s) | Clear |
| Core Size | 1" |
| Dispenser Included | Yes |
| Finish | Gloss |
| Global Product Type | Double-Sided Tape |
| Grade | Light-Duty |
| Length | 20.83 ft |
| Package Includes | (3) Dispensers |
| Post-Consumer Recycled Content Percent | 0% |
| Pre-Consumer Recycled Content Percent | 0% |
| Product Biodegradability Indicator | N |
| Product Compostability Indicator | N |
| Size | 0.5" x 20.83 ft |
| Special Features | Value Pack-Three rolls of tape each on handy, compact dispenser. |
| Thickness | 3.5 mil |
| Total Recycled Content Percent | 0% |
| UNSPSC | 31201512 |
| Width | 0.5" |
Features
- The easy way to put together sales presentations and reports; great for science projects, classroom presentations and art projects.
- Great for science projects, classroom presentations and art projects.
- Photo-safe for scrapbooking, photo mounting and other craft projects.
- Coated with permanent adhesive on both sides.
- A no-mess alternative to glue for light-duty attaching and mounting tasks.
- Comes in handy dispenser for quick and easy, portable use.
- Long-aging, won't dry out or yellow.
- Liner-free.
Frequently Viewed Together
-
,for, Item ID-
- #6188
- Solventum Corporation #1527S-1
-
,for, Item ID-
- #5838
- Solventum Corporation #1533-0
-
,for, Item ID-
- #6150
- Solventum Corporation #1530S-1
-
,for, Item ID-
- #5760
- Solventum Corporation #1525-2
-
,for, Item ID-
- #1062592
- Health Care Logistics #18894
-
,for, Item ID-
- #6126
- Solventum Corporation #1527S-2
-
,for, Item ID-
- #6018
- Solventum Corporation #1530S-2
-
,for, Item ID-
- #540900
- PDC Healthcare #500P-LAN
-
,for, Item ID-
- #445277
- Solventum Corporation #1534-0
-
,for, Item ID-
- #945831
- PDC Healthcare #DSP-HC10
-
,for, Item ID-
- #1119670
- Shamrock Scientific #ST-12-21
-
,for, Item ID-
- #1107335
- Shamrock Scientific #DISP-10
-
,for, Item ID-
- #1015834
- Shamrock Scientific #ST-12-12
-
,for, Item ID-
- #345419
- Shamrock Scientific #ST-12-2
-
,for, Item ID-
- #635713
- Shamrock Scientific #ST-12-16
-
,for, Item ID-
- #1119669
- Shamrock Scientific #ST-12-23