-
,for, Item ID-
- #610850
- S.O.S.® #CLO91028CT
All Surface Scrubber Sponge, 2.5 x 4.5, 0.9" Thick, Dark Blue/Light Blue, 3/Pack, 8 Packs/Carton
SPONGE,SCRUBBER,SOS,3PK
Features
- Durable and long lasting scrubber sponge.
- Scrubbing power on one side and absorbent sponge on the other side.
- Removes baked-on food from pots and pans.
- More …
Product Details Email
Product Specifications
| McKesson # | 610850 |
|---|---|
| Manufacturer # | CLO91028CT |
| Manufacturer | S.O.S.® |
| Country of Origin | Unknown |
| Color(s) | Dark Blue/Light Blue |
| Global Product Type | Scrub Sponges |
| Height | 4.5" |
| Material(s) | Cellulose/Scrim |
| Post-Consumer Recycled Content Percent | 0% |
| Pre-Consumer Recycled Content Percent | 0% |
| Product Biodegradability Indicator | N |
| Product Compostability Indicator | N |
| Shape | Parallelogram |
| Special Features | 3 Pack |
| Sponge Type | Scrub Pad |
| Thickness | 0.9" |
| Total Recycled Content Percent | 0% |
| UNSPSC | 47131603 |
| Width | 2.5" |
Features
- Durable and long lasting scrubber sponge.
- Scrubbing power on one side and absorbent sponge on the other side.
- Removes baked-on food from pots and pans.
- Easy-to-hold shape allows you to clean hard-to-reach areas.
- Safe for use on most bathroom, kitchen and office surfaces.
- Cleans delicate surfaces like marble, ceramic, tile and glass.
- Ideal for use in restaurants, cafeterias, hotels, break rooms and other commercial facilities.
- Dishwasher safe.
Frequently Viewed Together
-
,for, Item ID-
- #446036
- McKesson Brand #94442000
-
,for, Item ID-
- #446034
- McKesson Brand #92242000
-
,for, Item ID-
- #446056
- McKesson Brand #16-42426
-
,for, Item ID-
- #482415
- McKesson Brand #16-42046
-
,for, Item ID-
- #446055
- McKesson Brand #16-4226
-
,for, Item ID-
- #762704
- McKesson Brand #16-4248
-
,for, Item ID-
- #373776
- McKesson Brand #33122000
-
,for, Item ID-
- #446033
- McKesson Brand #16-4244
-
,for, Item ID-
- #476709
- McKesson Brand #16-40444
-
,for, Item ID-
- #446037
- McKesson Brand #22802000
-
,for, Item ID-
- #482414
- McKesson Brand #16-42026
-
,for, Item ID-
- #476359
- McKesson Brand #93342000
-
,for, Item ID-
- #482413
- McKesson Brand #16-40334
-
,for, Item ID-
- #384816
- McKesson Brand #16-4232
-
,for, Item ID-
- #446041
- McKesson Brand #44802000
-
,for, Item ID-
- #446032
- McKesson Brand #16-4224