-
,for, Item ID-
- #609674
- Advantus #AVT34075
Mobile File Cart with Sliding Baskets, Metal, 2 Drawers, 1 Bin, 12.88" x 15" x 21.13", Black
FILE,MOBILE,W/SHELF,BK BLACK
Features
- Fits under most worksurfaces.
- Sturdy all-steel frame with built-in hanging rails holds letter size hanging folders (not included).
- Two pullout wire-grid baskets store supplies.
- More …
Product Details Email
Product Specifications
| McKesson # | 609674 |
|---|---|
| Manufacturer # | AVT34075 |
| Manufacturer | Advantus |
| Country of Origin | Unknown |
| Bin Color(s) | Black |
| Bin Quantity | 1 |
| Caster/Wheel Indicator | Yes |
| Color Family | Black |
| Color(s) | Black |
| Compact Storage Indicator | No |
| Compartment Handle(s) | 0 |
| Door Quantity | 0 |
| Drawer Color(s) | Black |
| Global Product Type | Filing Carts |
| Handle Quantity | 0 |
| Height (Max) | 21.13" |
| Lock | No |
| Material(s) | Steel |
| Number of Drawers | 2 |
| Number of Shelves | 0 |
| Number of Wheels | 4 |
| Overall Depth | 15" |
| Overall Material Type | Metal |
| Overall Width | 12.88" |
| Package Includes | (2) Baskets |
| Post-Consumer Recycled Content Percent | 0% |
| Power Management Indicator | No |
| Pre-Consumer Recycled Content Percent | 0% |
| Product Biodegradability Indicator | N |
| Product Compostability Indicator | N |
| Total Recycled Content Percent | 0% |
| UNSPSC | 44111515 |
| Wheel Type | (2) Non-Locking Swivel |
Features
- Fits under most worksurfaces.
- Sturdy all-steel frame with built-in hanging rails holds letter size hanging folders (not included).
- Two pullout wire-grid baskets store supplies.
- Four swivel casters, two locking, for easy mobility.
Frequently Viewed Together
-
,for, Item ID-
- #39312
- Lakeside Manufacturing #311
-
,for, Item ID-
- #971959
- Seca #4030000009
-
,for, Item ID-
- #194651
- Pedigo Products #SG-80-SS
-
,for, Item ID-
- #454687
- Mada Medical Products #370C
-
,for, Item ID-
- #646889
- DJO #4018
-
,for, Item ID-
- #864530
- Luxor #EC11-B
-
,for, Item ID-
- #864531
- Luxor #EC111-B
-
,for, Item ID-
- #701054
- Luxor #BKSTC111GY
-
,for, Item ID-
- #1241323
- Harloff #MPA3030K06
-
,for, Item ID-
- #1139482
- Akro-Mils #30080BLU
-
,for, Item ID-
- #920070
- Market Lab Inc #6006-BL
-
,for, Item ID-
- #955387
- Akro-Mils #13014BLUE
-
,for, Item ID-
- #1194072
- Blickman #24224400KT