-
,for, Item ID-
- #607864
- National® #RED33360
Three-Subject Wirebound Notebooks, 3-Subject, Medium/College Rule, Blue Cover, (150) 9.5 x 6 Sheets
NOTEBOOK,WRBND,9.5X6,C/RL
Features
- Three flush-cut dividers separate notebook into equal parts.
- Xtreme white paper, 97 brightness.
- More …
Product Details Email
Product Specifications
| McKesson # | 607864 |
|---|---|
| Manufacturer # | RED33360 |
| Manufacturer | National® |
| Country of Origin | Unknown |
| Back-Cover Material | Kraft |
| Book Width | 6" |
| Book-Binding Edge | Side |
| Book-Binding Type | Spiral Coil |
| Book-Spine Length | 9.5" |
| Color Family | Blue |
| Cover Color | Blue |
| Dated | No |
| Front-Cover Material | Kraft |
| Global Product Type | General Purpose Notebooks |
| Number of Section Dividers | 3 |
| Number of Subjects/Sections | 3 |
| Pocket Sized | No |
| Post-Consumer Recycled Content Percent | 0% |
| Pre-Consumer Recycled Content Percent | 0% |
| Product Biodegradability Indicator | N |
| Product Compostability Indicator | N |
| Sheet Basis Weight (lb) | 16 lb Bond |
| Sheet Color | White |
| Sheet Rule/Format Type | Medium/College Rule |
| Sheet Ruling Size | 9/32" |
| Sheet Size (Bound-Side First) | 9.5 x 6 |
| Sheet-Ruling Color | Blue |
| Sheets per Book/Journal | 150 |
| Total Recycled Content Percent | 0% |
| UNSPSC | 14111514 |
Features
- Three flush-cut dividers separate notebook into equal parts.
- Xtreme white paper, 97 brightness.
Frequently Viewed Together
-
,for, Item ID-
- #810705
- Health Care Logistics #2306
-
,for, Item ID-
- #1159185
- PDC Healthcare #THERMD16
-
,for, Item ID-
- #777338
- Health Care Logistics #2289
-
,for, Item ID-
- #1036900
- Market Lab Inc #6755
-
,for, Item ID-
- #954769
- Health Care Logistics #2121
-
,for, Item ID-
- #552205
- United Ad Label #ULFP703
-
,for, Item ID-
- #954775
- Health Care Logistics #2118
-
,for, Item ID-
- #160680
- Carstens #1646-06
-
,for, Item ID-
- #954776
- Health Care Logistics #2120
-
,for, Item ID-
- #955668
- Market Lab Inc #9106
-
,for, Item ID-
- #810690
- Health Care Logistics #2024
-
,for, Item ID-
- #102201
- PDC Healthcare #NPF-2286-7
-
,for, Item ID-
- #382175
- United Ad Label #ULFP714
-
,for, Item ID-
- #687344
- Tabbies #94902
-
,for, Item ID-
- #956474
- Market Lab Inc #8012