-
,for, Item ID-
- #604019
- TOPS™ #TOP80254
Prism Steno Pads, Pink Cover, Gregg Rule, (80) Pink 6 x 9 Sheets, 4/Pack
BOOK,STENO,GREGG,4/PK,PK PINK PAPER
Features
- Brighten the office with these soft-colored stenos in cheerful shades; ideal for lists and notes.
- No-snag coil resists catching on papers or clothing.
- Micro-perforated pages detach easily to keep notes organized and neat.
- More …
Color Family
Gray PinkCover Color
Gray PinkSheet Color
Gray PinkProduct Details Email
Product Specifications
| McKesson # | 604019 |
|---|---|
| Manufacturer # | TOP80254 |
| Manufacturer | TOPS™ |
| Country of Origin | Unknown |
| Back-Cover Material | 40-pt. Chipboard |
| Color Family | Pink |
| Columns per Sheet | 2 |
| Cover Color | Pink |
| Front-Cover Material | Chipboard |
| Global Product Type | Stenography & Reporting Pads |
| Note-Rule Lines per Sheet | 25 |
| Number of Subjects/Sections | 1 |
| Pad Length | 9" |
| Pad-Binding Details | Coil-Lock: Soft Cover |
| Pad-Binding Edge | Top |
| Pad-Binding Type | Spiral Coil |
| Pad-Spine Width | 6" |
| Pocket Sized | Yes |
| Post-Consumer Recycled Content Percent | 0% |
| Pre-Consumer Recycled Content Percent | 0% |
| Product Biodegradability Indicator | N |
| Product Compostability Indicator | N |
| Sheet Basis Weight (lb) | 15 lb Bond |
| Sheet Color | Pink |
| Sheet Perforation Details | Letr-Trim® Perforation |
| Sheet Rule/Format Type | Gregg Rule |
| Sheet Ruling Size | 1/3" |
| Sheet Size | 6 x 9 |
| Sheet-Ruling Color | Gray |
| Sheets per Pad | 80 |
| Total Recycled Content Percent | 0% |
| UNSPSC | 14111514 |
Features
- Brighten the office with these soft-colored stenos in cheerful shades; ideal for lists and notes.
- No-snag coil resists catching on papers or clothing.
- Micro-perforated pages detach easily to keep notes organized and neat.
- Sturdy back provides firm writing support.
Frequently Viewed Together
-
,for, Item ID-
- #693771
- Health Care Logistics #8350
-
,for, Item ID-
- #1113018
- Health Care Logistics #2117
-
,for, Item ID-
- #951452
- Market Lab Inc #6459
-
,for, Item ID-
- #1028103
- Health Care Logistics #2284
-
,for, Item ID-
- #1056170
- Apothecary Products #39905
-
,for, Item ID-
- #1047588
- Health Care Logistics #2968
-
,for, Item ID-
- #972782
- Health Care Logistics #2388-01
-
,for, Item ID-
- #954775
- Health Care Logistics #2118
-
,for, Item ID-
- #803915
- PDC Healthcare #MV01FP6628
-
,for, Item ID-
- #833814
- Health Care Logistics #17352
-
,for, Item ID-
- #975180
- United Ad Label #ULHN119
-
,for, Item ID-
- #1056050
- Health Care Logistics #2127
-
,for, Item ID-
- #1229401
- PDC Healthcare #MV03FP3648
-
,for, Item ID-
- #329658
- Carstens #1649-04
-
,for, Item ID-
- #687349
- Tabbies #94908
-
,for, Item ID-
- #212568
- Medegen Medical Products LLC #815