-
,for, Item ID-
- #1024018
- Post-it® Flags #MMM684VAD2
Arrow 0.5" Page Flags, Assorted Primary/Brights, 252/Pack
FLAG,POST-IT,ARROW
Features
- Find it fast.
- Flags make it simple to mark and highlight important information.
- Ideal for marking documents without writing on them.
- More …
Product Details Email
Product Specifications
| McKesson # | 1024018 |
|---|---|
| Manufacturer # | MMM684VAD2 |
| Manufacturer | Post-it® Flags |
| Country of Origin | Unknown |
| Color Assortment | Yellow |
| Color Family | Multicolor |
| Color Type | Brights |
| Color(s) | Assorted Brights |
| Disclaimer Statement | 1" Flags actually measure 0.94". |
| Footnote 1 | 24 of each of red, yellow, green, blue, pink, lime and aqua plus 30 each in red and blue "Sign Here" flags |
| Global Product Type | Arrow Page Flags |
| Height | 1.75" |
| Message(s) | SIGN HERE |
| Package Includes | 252 total flags |
| Page Flags Dispenser | Pop-Up |
| Post-Consumer Recycled Content Percent | 0% |
| Pre-Consumer Recycled Content Percent | 0% |
| Reusable/Repositionable | Yes |
| Size | 0.5 x 1.75 |
| Special Features | Value Pack—Stock up and save! |
| Total Recycled Content Percent | 0% |
| UNSPSC | 55121616 |
| Width | 0.5" |
Features
- Find it fast.
- Flags make it simple to mark and highlight important information.
- Ideal for marking documents without writing on them.
- Use to draw attention to critical items, organize files or color-coding.
- Make it simple to request action.
- Sticks securely, removes cleanly.
- The dispenser keeps flags organized and easy to find.
Frequently Viewed Together
-
,for, Item ID-
- #1160182
- SmileMakers #VST137P
-
,for, Item ID-
- #1236382
- SmileMakers #VST158P
-
,for, Item ID-
- #1160188
- SmileMakers #VST140P
-
,for, Item ID-
- #1160170
- SmileMakers #VST115P
-
,for, Item ID-
- #1160178
- SmileMakers #VST132P
-
,for, Item ID-
- #974692
- Kull Industries #KI-D6
-
,for, Item ID-
- #946927
- Shamrock Scientific #LL-143
-
,for, Item ID-
- #1108297
- Medibadge #1654P
-
,for, Item ID-
- #944866
- Shamrock Scientific #LL-142
-
,for, Item ID-
- #916391
- Kull Industries #KI-D4
-
,for, Item ID-
- #1160151
- SmileMakers #VLU10P
-
,for, Item ID-
- #767185
- Unimed - Midwest #I2PF169432
-
,for, Item ID-
- #926995
- Carstens #1652-06
-
,for, Item ID-
- #769196
- Unimed - Midwest #CFID169005
-
,for, Item ID-
- #721623
- Unimed - Midwest #I4CF169774
-
,for, Item ID-
- #728987
- Omnimed #291713