-
,for, Item ID-
- #1021252
- Advantus #AVT40329
Weave Bins, 13.63 x 10.75 x 9, Black, 3/Pack
BIN,PLSTC WVE,S,M,L,3,BK
Features
- These baskets are perfect for storing a variety of office and household supplies.
- Can be used for storing various items including CDs, DVDs, office supplies, hardware, mail and more.
- Attractive black woven design.
- More …
Product Details Email
Product Specifications
| McKesson # | 1021252 |
|---|---|
| Manufacturer # | AVT40329 |
| Manufacturer | Advantus |
| Country of Origin | Unknown |
| Box Type | Stackable General Materials Storage |
| Closure Type | Open Top |
| Color Family | Black |
| Color(s) | Black |
| Depth | 10.75" |
| File Size Format | X-Large |
| Global Product Type | All-Purpose Storage Bins |
| Handle | Side Hand Holes |
| Height | 9" |
| Material(s) | Plastic |
| Number of Bins | 3 |
| Post-Consumer Recycled Content Percent | 0% |
| Pre-Consumer Recycled Content Percent | 0% |
| Product Biodegradability Indicator | N |
| Product Compostability Indicator | N |
| Strength | Medium-Duty |
| Total Recycled Content Percent | 0% |
| UNSPSC | 44111515 |
| Width | 13.63" |
Features
- These baskets are perfect for storing a variety of office and household supplies.
- Can be used for storing various items including CDs, DVDs, office supplies, hardware, mail and more.
- Attractive black woven design.
- Sturdy plastic construction.
Frequently Viewed Together
-
,for, Item ID-
- #1178973
- Market Lab Inc #50295-CL
-
,for, Item ID-
- #897080
- Akro-Mils #30260BLUE
-
,for, Item ID-
- #923370
- Health Care Logistics #18558
-
,for, Item ID-
- #1017385
- Akro-Mils #30270BLACK
-
,for, Item ID-
- #1258358
- Akro-Mils #30124SCLAR
-
,for, Item ID-
- #1139482
- Akro-Mils #30080BLU
-
,for, Item ID-
- #733726
- Healthmark Industries #30-235 BL
-
,for, Item ID-
- #947657
- Health Care Logistics #1455C
-
,for, Item ID-
- #920070
- Market Lab Inc #6006-BL
-
,for, Item ID-
- #918179
- Akro-Mils #30128BLUE
-
,for, Item ID-
- #955387
- Akro-Mils #13014BLUE
-
,for, Item ID-
- #742688
- Akro-Mils #30235BLACK
-
,for, Item ID-
- #200521
- Akro-Mils #30124BLUE
-
,for, Item ID-
- #501559
- Akro-Mils #13018GREY