-
,for, Item ID-
- #969447
- Scott® #KCC09021
Essential SRB Tissue Dispenser, 6 x 6.6 x 13.6, Transparent Smoke
DISPENSER,BATH TISSUE,BK
Features
- Sleek, modern design complements any décor.
- Double-roll dispenser, with access to reserve roll only when lower roll is completely used up.
- Uses standard toilet tissue paper up to 5" diameter.
- More …
Product Details Email
Product Specifications
| McKesson # | 969447 |
|---|---|
| Manufacturer # | KCC09021 |
| Manufacturer | Scott® |
| Country of Origin | Unknown |
| Color(s) | Smoke |
| Depth | 6.6" |
| Dispenser Capacity (text) | Two Rolls |
| For Use With | Scott® 04460, 04460RL, 17713, 04007, 47305 |
| Global Product Type | Coreless Standard Roll, Twin Toilet Paper Dispensers |
| Height | 13.6" |
| Post-Consumer Recycled Content Percent | 0% |
| Pre-Consumer Recycled Content Percent | 0% |
| Product Biodegradability Indicator | N |
| Product Compostability Indicator | N |
| Roll Type | Standard |
| Total Recycled Content Percent | 0% |
| UNSPSC | 47131710 |
| Width | 6" |
Features
- Sleek, modern design complements any décor.
- Double-roll dispenser, with access to reserve roll only when lower roll is completely used up.
- Uses standard toilet tissue paper up to 5" diameter.
- The dispenser is ADA compliant when installed properly and includes both a C-Mandrill for standard cored bath tissue and an H-Mandrill for coreless dispensing.
- Easy-to-use and to install.
- Access to reserve roll once lower roll is completely used.
Frequently Viewed Together
-
,for, Item ID-
- #509038
- Kimberly Clark #04460
-
,for, Item ID-
- #358856
- Georgia-Pacific Consumer Products LP #47410
-
,for, Item ID-
- #381174
- Georgia-Pacific Consumer Products LP #19375
-
,for, Item ID-
- #379570
- Smith & Nephew #4630
-
,for, Item ID-
- #816401
- Kimberly Clark #67805
-
,for, Item ID-
- #387039
- Smith & Nephew #4628
-
,for, Item ID-
- #1039891
- OakRidge Products #0803-2700
-
,for, Item ID-
- #151196
- Smith & Nephew #4975
-
,for, Item ID-
- #554083
- Kimberly Clark #21320
-
,for, Item ID-
- #1032437
- Kimberly Clark #46651
-
,for, Item ID-
- #449758
- Kimberly Clark #07805
-
,for, Item ID-
- #439871
- BD #305613
-
,for, Item ID-
- #440486
- Smith & Nephew #66000712
-
,for, Item ID-
- #151197
- Smith & Nephew #4986
-
,for, Item ID-
- #467985
- Kimberly Clark #04007
-
,for, Item ID-
- #440489
- Smith & Nephew #66000709