-
,for, Item ID-
- #608757
- TOPS™ #TOP74130
Second Nature Recycled Notepads, Randomly Assorted Cover Colors, Gregg Rule, (70) White 4 x 8 Sheets
NOTEBOOK,STENO,70SH,GR4X8 70 SHEETS
Features
- Paper made from recycled fiber.
- Classic 4" x 8" reporter's notebooks fit the pocket and the palm.
- Gregg line spacing and sturdy covers.
- More …
Product Details Email
Product Specifications
| McKesson # | 608757 |
|---|---|
| Manufacturer # | TOP74130 |
| Manufacturer | TOPS™ |
| Country of Origin | Unknown |
| Back-Cover Material | 28-pt. Chipboard |
| Color Family | White |
| Columns per Sheet | 2 |
| Cover Color | Randomly Assorted |
| Cover Color Assortment | Brown |
| Disclaimer Statement | Cover color is randomly selected when shipped—item may not ship as shown. |
| Front-Cover Material | Coated One-Sided Paper (C1S) |
| Global Product Type | Stenography & Reporting Pads |
| Green Information | Paper contains a minimum of 30% post-consumer recycled content, 100% total recycled content. |
| Note-Rule Lines per Sheet | 25 |
| Number of Subjects/Sections | 1 |
| Pad Length | 8" |
| Pad-Binding Details | Coil-Lock: Soft Cover |
| Pad-Binding Edge | Top |
| Pad-Binding Type | Spiral Coil |
| Pad-Spine Width | 4" |
| Pocket Sized | Yes |
| Product Biodegradability Indicator | N |
| Product Compostability Indicator | N |
| Sheet Basis Weight (lb) | 15 lb Bond |
| Sheet Color | White |
| Sheet Rule/Format Type | Gregg Rule |
| Sheet Ruling Size | 1/3" |
| Sheet Size | 4 x 8 |
| Sheet-Ruling Color | Blue |
| Sheets per Pad | 70 |
| UNSPSC | 14111514 |
Features
- Paper made from recycled fiber.
- Classic 4" x 8" reporter's notebooks fit the pocket and the palm.
- Gregg line spacing and sturdy covers.
- Ideal for fast, on-the-go note taking.
Frequently Viewed Together
-
,for, Item ID-
- #649608
- Standard Textile #12360400
-
,for, Item ID-
- #890746
- Lew Jan Textile #V21-66043E
-
,for, Item ID-
- #650354
- Standard Textile #12941400
-
,for, Item ID-
- #1057874
- Lew Jan Textile #V21-660430
-
,for, Item ID-
- #605570
- Averyᆴ #AVE05469
-
,for, Item ID-
- #658032
- Highland" #MMM6549PUY
-
,for, Item ID-
- #700553
- Standard Textile #07245405
-
,for, Item ID-
- #649589
- Standard Textile #03941401
-
,for, Item ID-
- #605565
- Averyᆴ #AVE05463
-
,for, Item ID-
- #1259313
- Standard Textile #07428400
-
,for, Item ID-
- #649585
- Standard Textile #03635420
-
,for, Item ID-
- #701960
- Standard Textile #03360400
-
,for, Item ID-
- #616629
- Post-itᆴ Notes Super Sticky #MMM6603SSAN
-
,for, Item ID-
- #605702
- Averyᆴ #AVE5260
-
,for, Item ID-
- #658031
- Highland" #MMM6549PUB
-
,for, Item ID-
- #599491
- Nationalᆴ #RED36746