-
,for, Item ID-
- #607387
- Providers like you icon 11
- Scotch® #MMMC38BK
Desktop Tape Dispenser, Weighted Non-Skid Base, 1" Core, Black
DISPENSER,TAPE,DESK,BK BLACK
Features
- Dispenser is made of recycled plastic.
- Economical, reliable classic style desktop tape dispenser.
- Replaceable 1" hub.
- More …
Product Details Email
Product Specifications
| McKesson # | 607387 |
|---|---|
| Manufacturer # | MMMC38BK |
| Manufacturer | Scotch® |
| Country of Origin | Unknown |
| Color(s) | Black |
| Core Size | 1" |
| For Tape Length | 1,500" |
| For Tape Width | 0.5" to 0.75" |
| Global Product Type | Desktop Office Tape Dispensers |
| Tape Dispenser Type | Desktop |
| Total Recycled Content Percent | 100% |
| UNSPSC | 44121605 |
Features
- Dispenser is made of recycled plastic.
- Economical, reliable classic style desktop tape dispenser.
- Replaceable 1" hub.
- Non-skid base 13 holds 1" core tape, up to 0.75" wide and 1,500" long.
- Weighted base for one-handed dispensing.
- Classic black complements any decor.
Frequently Viewed Together
-
,for, Item ID-
- #810704
- Health Care Logistics #2308
-
,for, Item ID-
- #810705
- Health Care Logistics #2306
-
,for, Item ID-
- #677009
- United Ad Label #ULFP294
-
,for, Item ID-
- #1062592
- Health Care Logistics #18894
-
,for, Item ID-
- #491613
- Shamrock Scientific #SMT-38-25
-
,for, Item ID-
- #519708
- Shamrock Scientific #SMT-38-26
-
,for, Item ID-
- #1113018
- Health Care Logistics #2117
-
,for, Item ID-
- #563342
- Shamrock Scientific #SMT-38-1
-
,for, Item ID-
- #491614
- Shamrock Scientific #SMT-38-3
-
,for, Item ID-
- #1065716
- Masimo Corp #4046
-
,for, Item ID-
- #951452
- Market Lab Inc #6459
-
,for, Item ID-
- #491611
- Shamrock Scientific #SMT-38-14
-
,for, Item ID-
- #540900
- PDC Healthcare #500P-LAN
-
,for, Item ID-
- #954775
- Health Care Logistics #2118
-
,for, Item ID-
- #1137563
- Shamrock Scientific #SIL-340-1
-
,for, Item ID-
- #848222
- Ecolab #92722289