-
,for, Item ID-
- #604021
- TOPS™ #TOP80274
Prism Steno Pads, Gray Cover, Gregg Rule, (80) Gray 6 x 9 Sheets, 4/Pack
BOOK,STENO,GREGG,4/PK,GY GRAY PAPER
Features
- Brighten the office with these soft-colored stenos in cheerful shades; ideal for lists and notes.
- No-snag coil resists catching on papers or clothing.
- Micro-perforated pages detach easily to keep notes organized and neat.
- More …
Color Family
Gray PinkCover Color
Gray PinkSheet Color
Gray PinkProduct Details Email
Product Specifications
| McKesson # | 604021 |
|---|---|
| Manufacturer # | TOP80274 |
| Manufacturer | TOPS™ |
| Country of Origin | Unknown |
| Back-Cover Material | 40-pt. Chipboard |
| Color Family | Gray |
| Columns per Sheet | 2 |
| Cover Color | Gray |
| Front-Cover Material | Chipboard |
| Global Product Type | Stenography & Reporting Pads |
| Note-Rule Lines per Sheet | 25 |
| Number of Subjects/Sections | 1 |
| Pad Length | 9" |
| Pad-Binding Details | Coil-Lock: Soft Cover |
| Pad-Binding Edge | Top |
| Pad-Binding Type | Spiral Coil |
| Pad-Spine Width | 6" |
| Pocket Sized | Yes |
| Post-Consumer Recycled Content Percent | 0% |
| Pre-Consumer Recycled Content Percent | 0% |
| Product Biodegradability Indicator | N |
| Product Compostability Indicator | N |
| Sheet Basis Weight (lb) | 15 lb Bond |
| Sheet Color | Gray |
| Sheet Perforation Details | Letr-Trim® Perforation |
| Sheet Rule/Format Type | Gregg Rule |
| Sheet Ruling Size | 1/3" |
| Sheet Size | 6 x 9 |
| Sheet-Ruling Color | Gray |
| Sheets per Pad | 80 |
| Total Recycled Content Percent | 0% |
| UNSPSC | 14111514 |
Features
- Brighten the office with these soft-colored stenos in cheerful shades; ideal for lists and notes.
- No-snag coil resists catching on papers or clothing.
- Micro-perforated pages detach easily to keep notes organized and neat.
- Sturdy back provides firm writing support.
Frequently Viewed Together
-
,for, Item ID-
- #915082
- PDC Healthcare #SB-5
-
,for, Item ID-
- #232400
- Preferred Medical Products #EZ-28
-
,for, Item ID-
- #833814
- Health Care Logistics #17352
-
,for, Item ID-
- #68999
- Carstens #1655-03
-
,for, Item ID-
- #223542
- Medegen Medical Products LLC #840
-
,for, Item ID-
- #212568
- Medegen Medical Products LLC #815
-
,for, Item ID-
- #485141
- Preferred Medical Products #EZ-3654
-
,for, Item ID-
- #212572
- Medegen Medical Products LLC #845
-
,for, Item ID-
- #223597
- Medegen Medical Products LLC #830
-
,for, Item ID-
- #212570
- Medegen Medical Products LLC #825
-
,for, Item ID-
- #212569
- Medegen Medical Products LLC #820
-
,for, Item ID-
- #197883
- Minigrip #UFXCC1012
-
,for, Item ID-
- #843062
- Steris #883411
-
,for, Item ID-
- #273653
- Cardinal #T13610A
-
,for, Item ID-
- #445072
- DeRoyal #26-1101
-
,for, Item ID-
- #1262585
- Acute Care Pharmaceuticals #PCIW1096C