-
,for, Item ID-
- #1288613
- Midmark #BM01.2418.SW1ACE
Mobile Base Cart Midmark Powder Coated Steel Frame 24 W X 33 H X 18 D Inch Wood Grain
CART, MOBILE BASE 4DRWR DBL DOOR 24X33X18" D/S
No Image
Features
- One-piece, molded polystyrene drawer bodies with rounded corners for easy cleaning and spill containment
- Full-extension, ball-bearing slides rated for a 100-pound capacity
- Optional central locking systems that allow one lock to secure all drawers simultaneously
- More …
Product Details Email
Product Specifications
| McKesson # | 1288613 |
|---|---|
| Manufacturer # | BM01.2418.SW1ACE |
| Brand | Midmark |
| Manufacturer | Midmark |
| Country of Origin | Unknown |
| Application | Mobile Base Cart |
| Buy American Act (BAA) Compliant | No |
| Color | Wood Grain |
| Dimensions | 24 W X 33 H X 18 D Inch |
| Drawer Dimensions | Without Drawers |
| Drawers or Shelves Specifications | Shelf |
| Frame Material | Powder Coated Steel Frame |
| Locking Type | Key Lock |
| Number of Drawers | Without Drawers |
| Number of Shelves | 1 Adjustable Shelf |
| Shelf Dimensions | 16-1/2 D X 22-1/2 W Inch |
| Top Dimensions | 18 D X 24 W Inch |
| Trade Agreement Act (TAA) Compliant | No |
| UNSPSC Code | 42192404 |
| Wheel Type | 3 Inch Casters |
Features
- One-piece, molded polystyrene drawer bodies with rounded corners for easy cleaning and spill containment
- Full-extension, ball-bearing slides rated for a 100-pound capacity
- Optional central locking systems that allow one lock to secure all drawers simultaneously
Frequently Viewed Together
-
,for, Item ID-
- #1158058
- Harloff #MDS3030B06
-
,for, Item ID-
- #194651
- Pedigo Products #SG-80-SS
-
,for, Item ID-
- #1186784
- Capsa Solutions #M5PC-C-BG-D103-U103-STK
-
,for, Item ID-
- #1158060
- Harloff #MDS2430B06
-
,for, Item ID-
- #1176223
- Harloff #MDS3030E16
-
,for, Item ID-
- #1241323
- Harloff #MPA3030K06
-
,for, Item ID-
- #563937
- Harloff #SL600PC
-
,for, Item ID-
- #864377
- Waterloo Industries #UXGLU-9PEDS
-
,for, Item ID-
- #1174690
- Market Lab Inc #5460
-
,for, Item ID-
- #849872
- Intermetro Industries #N536BC
-
,for, Item ID-
- #435590
- Cardinal #8938FP
-
,for, Item ID-
- #551724
- Harloff #3156K
-
,for, Item ID-
- #1207815
- Harloff #MDS3030B16
-
,for, Item ID-
- #634552
- Performance Health #081089218
-
,for, Item ID-
- #1153637
- Harloff #MDS3030B09PED
-
,for, Item ID-
- #981600
- Midmark #M41A.216.KCN