-
,for, Item ID-
- #1198876
- Atos Medical #7424
Laryngectomy Tube with Ring Provox® Life™
TUBE, LARYNGECTOMY PROVOX LARYTUBE W/RING 9/55
No Image
Product Details Email
Product Specifications
| McKesson # | 1198876 |
|---|---|
| Manufacturer # | 7424 |
| Brand | Provox® Life™ |
| Manufacturer | Atos Medical |
| Country of Origin | Unknown |
| Application | Laryngectomy Tube with Ring |
| Buy American Act (BAA) Compliant | No |
| For Use With | For Provox Life HME. |
| HCPCS | A7520 |
| Inside Diameter | 10.5 mm Diameter |
| Length | 55 mm Diameter |
| Length Range | 41 to 60 mm |
| Material | Silicone |
| Outside Diameter | 13.5 mm Diameter |
| Sterility | NonSterile |
| Style | Standard |
| Trade Agreement Act (TAA) Compliant | No |
| UNSPSC Code | 42271933 |
| Usage | Single Patient Use |
Frequently Viewed Together
-
,for, Item ID-
- #414497
- Sun Med #002601
-
,for, Item ID-
- #1012245
- Fisher & Paykel #OPT944
-
,for, Item ID-
- #291863
- Medtronic MITG #610U5257
-
,for, Item ID-
- #411537
- Avanos Medical Sales LLC #0110-18
-
,for, Item ID-
- #1030944
- ICU Medical #CH3946
-
,for, Item ID-
- #1012246
- Fisher & Paykel #OPT946
-
,for, Item ID-
- #1056470
- Sun Med #1115
-
,for, Item ID-
- #292395
- ICU Medical FKA Smiths Medical #66-2509
-
,for, Item ID-
- #698750
- Atos Medical #7611
-
,for, Item ID-
- #292394
- ICU Medical FKA Smiths Medical #66-2504
-
,for, Item ID-
- #1188622
- ICU Medical FKA Smiths Medical #101/875/080