-
,for, Item ID-
- #1024059
- Morcon Tissue #MORM1000
Small Core Bath Tissue, Septic Safe, 2-Ply, White, 1,000 Sheets/Roll, 36 Rolls/Carton
TISSUE,BATH,2PL,36/CS,WH
Features
- Provides at-home comfort in away-from home environments.
- High capacity rolls reduce the risk of run-out and need for service.
- These absorbent products are perfect for commercial buildings, sports stadiums, and restaurants.
- More …
Product Details Email
Product Specifications
| McKesson # | 1024059 |
|---|---|
| Manufacturer # | MORM1000 |
| Manufacturer | Morcon Tissue |
| Country of Origin | Unknown |
| Color(s) | White |
| Global Product Type | Regular Roll Bath Tissues |
| Length | 4" |
| Number of Plies | 2 |
| Number of Sheets | 1,000/Roll |
| Post-Consumer Recycled Content Percent | 0% |
| Pre-Consumer Recycled Content Percent | 0% |
| Product Biodegradability Indicator | N |
| Product Compostability Indicator | N |
| Roll Diameter | 5" |
| Septic Safe | Yes |
| Tissue Type | Toilet |
| Total Recycled Content Percent | 0% |
| UNSPSC | 14111704 |
| Width | 3.9" |
Features
- Provides at-home comfort in away-from home environments.
- High capacity rolls reduce the risk of run-out and need for service.
- These absorbent products are perfect for commercial buildings, sports stadiums, and restaurants.
- Provides a balance of strength and softness for an enhanced customer experience.
- Safe for all septic systems.
Frequently Viewed Together
-
,for, Item ID-
- #1045390
- McKesson Brand #165-TP500
-
,for, Item ID-
- #1045391
- McKesson Brand #165-TP500P
-
,for, Item ID-
- #494194
- McKesson Brand #61-82044
-
,for, Item ID-
- #60594
- Kimberly Clark #21400
-
,for, Item ID-
- #506914
- Kimberly Clark #17713
-
,for, Item ID-
- #509038
- Kimberly Clark #04460
-
,for, Item ID-
- #766712
- Georgia-Pacific Consumer Products LP #16880
-
,for, Item ID-
- #661110
- Georgia-Pacific Consumer Products LP #18280/01
-
,for, Item ID-
- #381174
- Georgia-Pacific Consumer Products LP #19375
-
,for, Item ID-
- #816401
- Kimberly Clark #67805
-
,for, Item ID-
- #532821
- Kimberly Clark #13135
-
,for, Item ID-
- #655216
- Georgia-Pacific Consumer Products LP #19880/01
-
,for, Item ID-
- #536553
- Georgia-Pacific Consumer Products LP #13728
-
,for, Item ID-
- #554083
- Kimberly Clark #21320
-
,for, Item ID-
- #863080
- Georgia-Pacific Consumer Products LP #16840
-
,for, Item ID-
- #449758
- Kimberly Clark #07805