-
,for, Item ID-
- #857306
- Innovera® #IVRF280A
Remanufactured Black Toner, Replacement for 80A (CF280A), 2,700 Page-Yield
TONER,HP,80A,BK
Features
- Reduced printing costs compared to the national brands.
- Backed by expert technical support, manufacturer's limited warranty, and 100% performance satisfaction guarantee.
- Remanufactured cartridges are empty cartridges collected for reuse and run through a patented process where they are restored to like-new condition.
- More …
Product Details Email
Product Specifications
| McKesson # | 857306 |
|---|---|
| Manufacturer # | IVRF280A |
| Manufacturer | Innovera® |
| Country of Origin | Unknown |
| Color(s) | Black |
| Compliance Standards | GreenCircle Certified |
| Device Types | Multifunction Laser Printer |
| For Use With | LaserJet Pro 400 MFP M425dn, M425dw |
| Global Product Type | Toner/Toner Cartridges |
| Market Indicator (Cartridge Number) | 80A |
| OEM/Compatible | Compatible |
| Page-Yield | 2,700 |
| Post-Consumer Recycled Content Percent | 86% |
| Pre-Consumer Recycled Content Percent | 0% |
| Remanufactured | Yes |
| Replacement For | CF280A |
| Supply Type | Toner |
| Total Recycled Content Percent | 86% |
| UNSPSC | 44103103 |
Features
- Reduced printing costs compared to the national brands.
- Backed by expert technical support, manufacturer's limited warranty, and 100% performance satisfaction guarantee.
- Remanufactured cartridges are empty cartridges collected for reuse and run through a patented process where they are restored to like-new condition.
- Superior quality toner provides crisp, deep blacks at significant cost savings.
- Consistent performance-each cartridge is designed and tested to work every time.
- Meets or exceeds the page yield and print performance of the national brands.
More Information
Frequently Viewed Together
-
,for, Item ID-
- #810704
- Health Care Logistics #2308
-
,for, Item ID-
- #810705
- Health Care Logistics #2306
-
,for, Item ID-
- #339295
- Midmark #053-0505-00
-
,for, Item ID-
- #187865
- Ambco Electronics #650A
-
,for, Item ID-
- #908991
- United Ad Label #ULQA128
-
,for, Item ID-
- #841270
- PDC Healthcare #MV01FC0692
-
,for, Item ID-
- #939105
- Lifeloc Technologies #14107
-
,for, Item ID-
- #487768
- SPS Medical Supply #URC-001
-
,for, Item ID-
- #1229404
- PDC Healthcare #MV03FO0293
-
,for, Item ID-
- #867692
- Abbott #03E2220
-
,for, Item ID-
- #1257494
- PDC Healthcare #59704167
-
,for, Item ID-
- #989573
- United Ad Label #ULIV108
-
,for, Item ID-
- #1015719
- United Ad Label #ULQC201
-
,for, Item ID-
- #950622
- PDC Healthcare #TD1-PN8
-
,for, Item ID-
- #939564
- United Ad Label #ULDP3122
-
,for, Item ID-
- #1222316
- United Ad Label #ULDP5030W