-
,for, Item ID-
- #799713
- Post-it® Notes #MMMDS100
Note and Flag Dispenser, For 3 x 3 Pads, Black/Clear, Includes 45-Sheet Canary Super Sticky Pop-up Pad; (50) 1" Flags
DISPENSER,NOTES,FLAGS,CAN
Features
- Stylish clear-top Pop-up Note and Flag Dispenser.
- Includes a 45-sheet pad of 3" x 3" canary yellow Post-it® Super Sticky Pop-up Notes and two packs of 1" Post-it® flags.
- Weighted for easy one-handed dispensing.
- More …
Product Details Email
Product Specifications
| McKesson # | 799713 |
|---|---|
| Manufacturer # | MMMDS100 |
| Manufacturer | Post-it® Notes |
| Country of Origin | Unknown |
| Accepts Pad Size (W x H) | 3 x 3 |
| Color(s) | Black/Clear |
| Footnote 1 | Accommodates one 3 x 3, two packs of 0.5" page flags and one pack of 1" page flags |
| Global Product Type | Desktop Pop-Up Note & Flag Dispensers |
| Material(s) | Plastic |
| Notepad Dispenser Type | Pop-Up Note & Flag |
| Number of Sheets per Pad | 45 |
| Overall Depth | 4.06" |
| Overall Height | 1.63" |
| Overall Width | 7.63" |
| Package Includes | (50) 1" Flags |
| Paper Color(s) | Canary Yellow |
| Post-Consumer Recycled Content Percent | 0% |
| Pre-Consumer Recycled Content Percent | 0% |
| Refillable | Yes |
| Sheet Size (W x H) | 3 x 3 |
| Total Recycled Content Percent | 0% |
| UNSPSC | 44111506 |
Features
- Stylish clear-top Pop-up Note and Flag Dispenser.
- Includes a 45-sheet pad of 3" x 3" canary yellow Post-it® Super Sticky Pop-up Notes and two packs of 1" Post-it® flags.
- Weighted for easy one-handed dispensing.
- Keeps notes and flags on your desktop and at your fingertips.
- Refills with 3" x 3" Post-it® Pop-up Notes and 1/2" or 1" Post-it® Flags -- look for the accordion shaped icon on all packages of Pop-up Notes.
- All Post-it® Notes are recyclable.
- The paper in Post-it® Notes is sourced from certified, renewable and responsibly managed forests.
Frequently Viewed Together
-
,for, Item ID-
- #381116
- Georgia-Pacific Consumer Products LP #29712
-
,for, Item ID-
- #1062592
- Health Care Logistics #18894
-
,for, Item ID-
- #905161
- Health Care Logistics #12721
-
,for, Item ID-
- #540900
- PDC Healthcare #500P-LAN
-
,for, Item ID-
- #945831
- PDC Healthcare #DSP-HC10
-
,for, Item ID-
- #954775
- Health Care Logistics #2118
-
,for, Item ID-
- #551534
- Bowman Manufacturing #BP-022
-
,for, Item ID-
- #442887
- Bowman Manufacturing #BP-090
-
,for, Item ID-
- #1107335
- Shamrock Scientific #DISP-10
-
,for, Item ID-
- #1075220
- Medibadge #4693
-
,for, Item ID-
- #741915
- Bowman Manufacturing #GP-013
-
,for, Item ID-
- #971818
- Bowman Manufacturing #GB-003
-
,for, Item ID-
- #805349
- Health Care Logistics #12998
-
,for, Item ID-
- #841065
- PDC Healthcare #500P-LAN-LBL
-
,for, Item ID-
- #1171893
- PDC Healthcare #DSP-DST
-
,for, Item ID-
- #954929
- Market Lab Inc #1547