-
,for, Item ID-
- #1153674
- Innovera® #IVRF413A
Remanufactured Magenta Toner, Replacement for 410A (CF413A), 2,300 Page-Yield
TONER,HP 410A,LJ,CART,MG
Features
- Reduced printing costs compared to the national brands.
- Backed by expert technical support, manufacturer's limited warranty, and 100% performance satisfaction guarantee.
- Remanufactured cartridges are empty cartridges collected for reuse and run through a patented process where they are restored to like-new condition.
- More …
Product Details Email
Product Specifications
| McKesson # | 1153674 |
|---|---|
| Manufacturer # | IVRF413A |
| Manufacturer | Innovera® |
| Country of Origin | Unknown |
| Color(s) | Magenta |
| Compliance Standards | GreenCircle Certified |
| Device Types | Laser Printer |
| For Use With | HP Color LaserJet Pro M452dn, M452dw, M452nw, M477fdn, M477fdw, M477fnw, MFP M377 |
| Global Product Type | Toner/Toner Cartridges |
| Market Indicator (Cartridge Number) | 410A |
| OEM/Compatible | Compatible |
| Page-Yield | 2,300 |
| Post-Consumer Recycled Content Percent | 86% |
| Pre-Consumer Recycled Content Percent | 0% |
| Product Biodegradability Indicator | N |
| Product Compostability Indicator | N |
| Remanufactured | Yes |
| Replacement For | CF413A |
| Supply Type | Toner |
| Total Recycled Content Percent | 86% |
| UNSPSC | 44103103 |
Features
- Reduced printing costs compared to the national brands.
- Backed by expert technical support, manufacturer's limited warranty, and 100% performance satisfaction guarantee.
- Remanufactured cartridges are empty cartridges collected for reuse and run through a patented process where they are restored to like-new condition.
- Ultra-high-quality chemical toner ensures rich, vibrant, consistent output.
- Optimum performance-each cartridge is designed and tested to work every time.
- Meets or exceeds the page yield and print performance of the national brands.
Frequently Viewed Together
-
,for, Item ID-
- #221292
- Steris #P129359008
-
,for, Item ID-
- #810704
- Health Care Logistics #2308
-
,for, Item ID-
- #339295
- Midmark #053-0505-00
-
,for, Item ID-
- #1134678
- Alcresta Therapeutics Inc #100300
-
,for, Item ID-
- #908991
- United Ad Label #ULQA128
-
,for, Item ID-
- #1229404
- PDC Healthcare #MV03FO0293
-
,for, Item ID-
- #255402
- Welch Allyn #52600
-
,for, Item ID-
- #1257494
- PDC Healthcare #59704167
-
,for, Item ID-
- #1015719
- United Ad Label #ULQC201
-
,for, Item ID-
- #989573
- United Ad Label #ULIV108
-
,for, Item ID-
- #151085
- Solventum Corporation #1257R
-
,for, Item ID-
- #950622
- PDC Healthcare #TD1-PN8
-
,for, Item ID-
- #1030209
- PDC Healthcare #59704155
-
,for, Item ID-
- #1229401
- PDC Healthcare #MV03FP3648
-
,for, Item ID-
- #1222316
- United Ad Label #ULDP5030W
-
,for, Item ID-
- #1178437
- PDC Healthcare #MV04FC3858P