-
,for, Item ID-
- #1023230
- Chinet® #HUH20815
StrongHolder Molded Fiber Food Trays, 9 x 12 x 1, Beige, Paper, 250/Carton
TRAY,MLD FBR,9X12X1,250
Features
- Extra-strong grease absorbers.
- Sturdy and easy to handle.
- Compact and stackable.
- More …
Product Details Email
Product Specifications
| McKesson # | 1023230 |
|---|---|
| Manufacturer # | HUH20815 |
| Manufacturer | Chinet® |
| Country of Origin | Unknown |
| Color(s) | Beige |
| Compliance Standards | Cedar Grove Composting Approved |
| Depth | 1" |
| Food Container Type | Tray |
| Global Product Type | Food Trays |
| Height | 12" |
| Hinged Lid (Yes/No) | No |
| Material Type | Paper |
| Material(s) | Molded Fiber |
| Post-Consumer Recycled Content Percent | 0% |
| Pre-Consumer Recycled Content Percent | 100% |
| Total Recycled Content Percent | 100% |
| UNSPSC | 52152006 |
| Vented (Yes/No) | No |
| Width | 9" |
Features
- Extra-strong grease absorbers.
- Sturdy and easy to handle.
- Compact and stackable.
Frequently Viewed Together
-
,for, Item ID-
- #822620
- McKesson Brand #BOT63450
-
,for, Item ID-
- #246735
- Graham-Field #5709
-
,for, Item ID-
- #528675
- Integra Lifesciences #3-934
-
,for, Item ID-
- #415765
- Medegen Medical Products LLC #H241-10
-
,for, Item ID-
- #521848
- Healthmark Industries #SST-105 RL
-
,for, Item ID-
- #435505
- Medegen Medical Products LLC #H241-11
-
,for, Item ID-
- #796468
- GOJO #1045-WHT-12
-
,for, Item ID-
- #382269
- Bernell/Vision Training Products #CRPAPER
-
,for, Item ID-
- #44939
- Medegen Medical Products LLC #00130
-
,for, Item ID-
- #1153357
- RJ Schinner Co #100072178
-
,for, Item ID-
- #375428
- Sklar #10-1876
-
,for, Item ID-
- #558882
- Akro-Mils #09185BLUE
-
,for, Item ID-
- #905160
- Health Care Logistics #6403
-
,for, Item ID-
- #493111
- Healthmark Industries #485B
-
,for, Item ID-
- #303340
- Tidi Products #917511
-
,for, Item ID-
- #502107
- Healthmark Industries #SST-2136 RD