-
,for, Item ID-
- #966007
- Scott® #KCM20032CT
1000 Bathroom Tissue, Septic Safe, 1-Ply, White, 1,000 Sheets/Roll, 20 Rolls/Pack, 2 Packs/Carton
TISSUE,SCOTT,BTH,20/PK,WH
Features
- 1,000 sheets in every toilet paper roll.
- Breaks up four times faster than the average bathroom tissue.
- Sewer-safe and septic-safe one-ply toilet tissue.
- More …
Product Details Email
Product Specifications
| McKesson # | 966007 |
|---|---|
| Manufacturer # | KCM20032CT |
| Manufacturer | Scott® |
| Country of Origin | Unknown |
| Color(s) | White |
| Global Product Type | Regular Roll Bath Tissues |
| Length | 4.1" |
| Number of Plies | 1 |
| Number of Sheets | 1,000/Roll |
| Post-Consumer Recycled Content Percent | 0% |
| Pre-Consumer Recycled Content Percent | 0% |
| Product Biodegradability Indicator | N |
| Product Compostability Indicator | N |
| Product Packaging | Roll |
| Roll Diameter | 4.65" |
| Septic Safe | Yes |
| Tissue Type | Toilet |
| Total Recycled Content Percent | 0% |
| UNSPSC | 14111704 |
| Width | 4.1" |
Features
- 1,000 sheets in every toilet paper roll.
- Breaks up four times faster than the average bathroom tissue.
- Sewer-safe and septic-safe one-ply toilet tissue.
- Bathroom tissue paper safe for use in RVs and boats.
- Packaging may vary from image shown.
Frequently Viewed Together
-
,for, Item ID-
- #762703
- McKesson Brand #16-4242
-
,for, Item ID-
- #446056
- McKesson Brand #16-42426
-
,for, Item ID-
- #635942
- McKesson Brand #16-4228
-
,for, Item ID-
- #482415
- McKesson Brand #16-42046
-
,for, Item ID-
- #762704
- McKesson Brand #16-4248
-
,for, Item ID-
- #277861
- McKesson Brand #16-6004-B
-
,for, Item ID-
- #1045390
- McKesson Brand #165-TP500
-
,for, Item ID-
- #446033
- McKesson Brand #16-4244
-
,for, Item ID-
- #460859
- McKesson Brand #16-42228
-
,for, Item ID-
- #1045391
- McKesson Brand #165-TP500P
-
,for, Item ID-
- #384816
- McKesson Brand #16-4232
-
,for, Item ID-
- #277862
- McKesson Brand #16-6006-B
-
,for, Item ID-
- #447085
- McKesson Brand #16-42448
-
,for, Item ID-
- #466523
- McKesson Brand #16-4246
-
,for, Item ID-
- #277860
- McKesson Brand #16-6002-B
-
,for, Item ID-
- #481054
- McKesson Brand #16-602317