-
,for, Item ID-
- #932505
- Scott® #KCC09989
Roll Center Pull Towel Dispenser, 10.3 x 9.3 x 11.9, Smoke/Gray
DISPENSER,TWL,CTR PLL,SKE
Features
- Easier than ever to pull off one fresh towel.
- Minimizes roping and streaming.
- One-handed loading makes for reduced maintenance time.
- More …
Product Details Email
Product Specifications
| McKesson # | 932505 |
|---|---|
| Manufacturer # | KCC09989 |
| Manufacturer | Scott® |
| Country of Origin | Unknown |
| Color(s) | Smoke |
| Depth | 9.3" |
| Dispenser Capacity (text) | 700 Centerpull Towels |
| For Use With | Kimberly-Clark Professional* 01032 |
| Global Product Type | Center Pull Towel Dispensers |
| Height | 11.9" |
| Post-Consumer Recycled Content Percent | 0% |
| Pre-Consumer Recycled Content Percent | 0% |
| Product Biodegradability Indicator | N |
| Product Compostability Indicator | N |
| Total Recycled Content Percent | 0% |
| Towels Dispensers Type | Roll Towel Dispenser |
| UNSPSC | 47131701 |
| Width | 10.3" |
Features
- Easier than ever to pull off one fresh towel.
- Minimizes roping and streaming.
- One-handed loading makes for reduced maintenance time.
- One at a time dispensing reduces costs and waste.
Frequently Viewed Together
-
,for, Item ID-
- #1040600
- McKesson Brand #165-MF250
-
,for, Item ID-
- #1040599
- McKesson Brand #165-MF250P
-
,for, Item ID-
- #484969
- Kimberly Clark #01510
-
,for, Item ID-
- #456141
- Kimberly Clark #01804
-
,for, Item ID-
- #455879
- Georgia-Pacific Consumer Products LP #89460
-
,for, Item ID-
- #281892
- Georgia-Pacific Consumer Products LP #27385
-
,for, Item ID-
- #459213
- Kimberly Clark #01840
-
,for, Item ID-
- #532823
- Kimberly Clark #41482
-
,for, Item ID-
- #359408
- Georgia-Pacific Consumer Products LP #21000
-
,for, Item ID-
- #449376
- Georgia-Pacific Consumer Products LP #23304
-
,for, Item ID-
- #483198
- Georgia-Pacific Consumer Products LP #20241
-
,for, Item ID-
- #957531
- Georgia-Pacific Consumer Products LP #23000
-
,for, Item ID-
- #698680
- Georgia-Pacific Consumer Products LP #89480
-
,for, Item ID-
- #631603
- Georgia-Pacific Consumer Products LP #20887
-
,for, Item ID-
- #544936
- Georgia-Pacific Consumer Products LP #89410
-
,for, Item ID-
- #173929
- Kimberly Clark #01700