-
,for, Item ID-
- #820018
- Rubbermaid® Commercial #RCP9B56BLA
Synthetic-Fill Tile and Grout Brush, Black Plastic Bristles, 2.5" Brush, 8.5" Yellow Plastic Handle
BRUSH,TILE & GROUT
Features
- Ideal for grout lines.
- Stiff bristles.
- Ergonomic plastic handle.
- More …
Product Details Email
Product Specifications
| McKesson # | 820018 |
|---|---|
| Manufacturer # | RCP9B56BLA |
| Manufacturer | Rubbermaid® Commercial |
| Country of Origin | Unknown |
| Bristle Color | Black |
| Bristle Length | 0,75" |
| Bristle Material | Plastic |
| Brush Length | 2.5" |
| Global Product Type | Scrub Brushes |
| Handle Color | Yellow |
| Handle Length | 8.5" |
| Handle Material(s) | Plastic |
| Post-Consumer Recycled Content Percent | 0% |
| Pre-Consumer Recycled Content Percent | 0% |
| Total Recycled Content Percent | 0% |
| UNSPSC | 47131605 |
Features
- Ideal for grout lines.
- Stiff bristles.
- Ergonomic plastic handle.
- Convenient lanyard/hang hole.
Frequently Viewed Together
-
,for, Item ID-
- #864667
- McKesson Brand #955
-
,for, Item ID-
- #188498
- BD #371603
-
,for, Item ID-
- #687407
- The Clorox Company #35309
-
,for, Item ID-
- #810705
- Health Care Logistics #2306
-
,for, Item ID-
- #973997
- RJ Schinner Co #FG631100WHT
-
,for, Item ID-
- #1062592
- Health Care Logistics #18894
-
,for, Item ID-
- #356483
- Healthmark Industries #5224 GN
-
,for, Item ID-
- #1042256
- RJ Schinner Co #FG6141000000
-
,for, Item ID-
- #664982
- Essendant Co/United Stationers #HOS260
-
,for, Item ID-
- #346952
- Cardinal #1429
-
,for, Item ID-
- #960613
- Health Care Logistics #18304
-
,for, Item ID-
- #779970
- Fabrication Enterprises #45-2370
-
,for, Item ID-
- #341019
- Carstens #1646-01