-
,for, Item ID-
- #673029
- Bobrick #BOB4112
ConturaSeries Surface-Mounted Liquid Soap Dispenser, 40 oz, 7 x 3.31 x 6.13, Satin Finish Stainless Steel
DISPENSER,SOAP,40OZ,STST
Features
- Dispenses liquid soaps, lotions, E4-Rated antibacterial soaps and detergents.
- 20-gauge, one-piece stainless steel construction.
- Hinged filler-top with key lock and unbreakable refill window for vandalism protection.
- More …
Product Details Email
Product Specifications
| McKesson # | 673029 |
|---|---|
| Manufacturer # | BOB4112 |
| Manufacturer | Bobrick |
| Country of Origin | Unknown |
| Color(s) | Satin-Finish Stainless Steel |
| Compliance Standards | ADA Compliant |
| Depth | 3.31" |
| For Use With | Liquid Soap |
| Global Product Type | Liquid Soap Dispensers, Manual |
| Height | 6.13" |
| Interior Volume Capacity | 40 oz |
| Material(s) | Stainless Steel |
| Mounting | Wall |
| Post-Consumer Recycled Content Percent | 0% |
| Pre-Consumer Recycled Content Percent | 0% |
| Product Biodegradability Indicator | N |
| Product Compostability Indicator | N |
| Soap Dispensers Type | For Liquids |
| Total Recycled Content Percent | 0% |
| UNSPSC | 47131704 |
| Width | 7" |
Features
- Dispenses liquid soaps, lotions, E4-Rated antibacterial soaps and detergents.
- 20-gauge, one-piece stainless steel construction.
- Hinged filler-top with key lock and unbreakable refill window for vandalism protection.
- 40-fl. oz. capacity.
Frequently Viewed Together
-
,for, Item ID-
- #468279
- McKesson Brand #53-1000
-
,for, Item ID-
- #580730
- Kimberly Clark #34133
-
,for, Item ID-
- #381116
- Georgia-Pacific Consumer Products LP #29712
-
,for, Item ID-
- #52386
- Kimberly Clark #34721
-
,for, Item ID-
- #1242443
- Kimberly Clark #34705
-
,for, Item ID-
- #1062592
- Health Care Logistics #18894
-
,for, Item ID-
- #915581
- Essendant Co/United Stationers #BOB262
-
,for, Item ID-
- #1110233
- Ecolab #6000231
-
,for, Item ID-
- #1087438
- GOJO #7730-01
-
,for, Item ID-
- #905161
- Health Care Logistics #12721
-
,for, Item ID-
- #636842
- GOJO #2760-06
-
,for, Item ID-
- #841556
- Bowman Manufacturing #BP-007
-
,for, Item ID-
- #581673
- SC Johnson Professional USA Inc #T516Q5
-
,for, Item ID-
- #691228
- Essendant Co/United Stationers #BOB2621
-
,for, Item ID-
- #1087411
- GOJO #5030-01
-
,for, Item ID-
- #1190023
- GOJO #4131-06