-
,for, Item ID-
- #608071
- Safco® #SAF5600CL
Reveal Clear Literature Displays, 18 Compartments, 30w x 2d x 45h, Clear
DISPLAY,6MAG,12LFLT,CR
Features
- Unobtrusive, break-resistant, clear plastic displays.
- Each pocket holds up to 1.75" of material.
- New front panel design features easy-to-clean opening.
- More …
Product Details Email
Product Specifications
| McKesson # | 608071 |
|---|---|
| Manufacturer # | SAF5600CL |
| Manufacturer | Safco® |
| Country of Origin | Unknown |
| Color Family | Clear |
| Color(s) | Clear |
| Document Size Accommodation | Pamphlets |
| Global Product Type | Wall-Mount Literature Displays |
| Material(s) | Break-Resistant Plastic |
| Mounting Details | Mounting hardware included |
| Number of Compartments | 18 |
| Overall Depth | 2" |
| Overall Height | 45" |
| Overall Width | 30" |
| Package Includes | Wall Mounting Hardware |
| Post-Consumer Recycled Content Percent | 0% |
| Pre-Consumer Recycled Content Percent | 0% |
| Special Features | 6 Magazine, 12 Pamphlet Display |
| Total Recycled Content Percent | 0% |
| UNSPSC | 44111512 |
Features
- Unobtrusive, break-resistant, clear plastic displays.
- Each pocket holds up to 1.75" of material.
- New front panel design features easy-to-clean opening.
- Single-piece units require no assembly.
- Wall mounting hardware included.
- Thermoformed, one-piece units with no sharp edges.
Frequently Viewed Together
-
,for, Item ID-
- #821997
- Health Care Logistics #1113B
-
,for, Item ID-
- #897080
- Akro-Mils #30260BLUE
-
,for, Item ID-
- #935091
- Market Lab Inc #0393
-
,for, Item ID-
- #903808
- Market Lab Inc #3638
-
,for, Item ID-
- #920070
- Market Lab Inc #6006-BL
-
,for, Item ID-
- #1060969
- Fisher Anatomical #12006916
-
,for, Item ID-
- #663951
- Akro-Mils #09514
-
,for, Item ID-
- #795827
- IPU #CNAC31
-
,for, Item ID-
- #1072471
- Medicool Inc #IC-LOCK
-
,for, Item ID-
- #1254033
- ASP Global LLC #M10
-
,for, Item ID-
- #505095
- Sonoco Protective Solutions #656
-
,for, Item ID-
- #1108294
- Akro-Mils #30014SCLAR
-
,for, Item ID-
- #1174690
- Market Lab Inc #5460
-
,for, Item ID-
- #923658
- Akro-Mils #30080SCLAR
-
,for, Item ID-
- #1059594
- Omnimed #350315
-
,for, Item ID-
- #1021131
- Waterloo Industries #JMGKA-33369-LTG