-
,for, Item ID-
- #327832
- Wolf X-Ray #29601
X-Ray Illuminator Econoline 1 Bank 1 Tier 2 Lamp 15 W Wall Mount 18-1/4 W X 14 H X 3-1/2 D Inch One, 17 L X 14 W Inch Film
ILLUMINATOR, X-RAY
Features
- 2 bulbs per viewing area
- 3-prong plug
- Magic grip film retainer
- More …
Product Details Email
Product Specifications
| McKesson # | 327832 |
|---|---|
| Manufacturer # | 29601 |
| Brand | Econoline |
| Manufacturer | Wolf X-Ray |
| Country of Origin | Unknown |
| Application | X-Ray Illuminator |
| Buy American Act (BAA) Compliant | Yes |
| Capacity | One, 17 L X 14 W Inch Film |
| Dimensions | 18-1/4 W X 14 H X 3-1/2 D Inch |
| Illumination Intensity | 15 W |
| Mounting Type | Wall Mount |
| Number of Banks | 1 Bank |
| Number of Lamps Per Bank | 2 Lamp |
| Number of Tiers | 1 Tier |
| Trade Agreement Act (TAA) Compliant | Yes |
| UNSPSC Code | 42201904 |
Features
- 2 bulbs per viewing area
- 3-prong plug
- Magic grip film retainer
- Frame for recessed mounting
- Handle mounted on top of the box for easy transport
Frequently Viewed Together
-
,for, Item ID-
- #883766
- McKesson Brand #3118
-
,for, Item ID-
- #443029
- BD #305615
-
,for, Item ID-
- #451009
- BD #305616
-
,for, Item ID-
- #542530
- Globe Scientific #456504
-
,for, Item ID-
- #487187
- Metrex Research #13-1175
-
,for, Item ID-
- #530047
- Globe Scientific #456503
-
,for, Item ID-
- #699727
- Globe Scientific #456510
-
,for, Item ID-
- #634506
- Integra Lifesciences #3-2507C
-
,for, Item ID-
- #786069
- Globe Scientific #456506
-
,for, Item ID-
- #807278
- Welch Allyn #77790-3
-
,for, Item ID-
- #935091
- Market Lab Inc #0393
-
,for, Item ID-
- #1214966
- Transcend Biologics #000006
-
,for, Item ID-
- #1088207
- Sharps Assure LLC #SA28GU
-
,for, Item ID-
- #938610
- Akro-Mils #06705
-
,for, Item ID-
- #777397
- Peace Medical #1052
-
,for, Item ID-
- #1171147
- Professional Disposables #Q52510