-
,for, Item ID-
- #1226764
- Atos Medical #REF 521-09-X
Cuffed Tracheostomy Tube TRACOE® Twist Plus Adult
CANNULA, TRACH TUBE TRACOE TWIST + SZ9 (10/BX)
No Image
Features
- TRACOE twist plus Spare Inner Cannulas with 15mm connector
- More …
Product Details Email
Product Specifications
| McKesson # | 1226764 |
|---|---|
| Manufacturer # | REF 521-09-X |
| Brand | TRACOE® Twist Plus |
| Manufacturer | Atos Medical |
| Country of Origin | Unknown |
| Application | Cuffed Tracheostomy Tube |
| Buy American Act (BAA) Compliant | No |
| HCPCS | A7521 |
| Inside Diameter | 15 mm ID |
| Length | 90 mm Length |
| Length Range | 81 to 100 mm |
| Material | Silicone |
| Outside Diameter | 11.8 mm OD |
| Sterility | Sterile |
| Trade Agreement Act (TAA) Compliant | No |
| UNSPSC Code | 42271915 |
| Usage | Single Patient Use |
| User | Adult |
Features
- TRACOE twist plus Spare Inner Cannulas with 15mm connector
Frequently Viewed Together
-
,for, Item ID-
- #1073460
- Medtronic MITG #6UN75R
-
,for, Item ID-
- #921906
- ICU Medical FKA Smiths Medical #67PFSS35
-
,for, Item ID-
- #1061822
- ICU Medical FKA Smiths Medical #67PFSS50
-
,for, Item ID-
- #488808
- ICU Medical FKA Smiths Medical #670150
-
,for, Item ID-
- #1181905
- ICU Medical FKA Smiths Medical #101/816/070
-
,for, Item ID-
- #950547
- ICU Medical FKA Smiths Medical #67PFSS55
-
,for, Item ID-
- #1052462
- ICU Medical FKA Smiths Medical #67PFSS30
-
,for, Item ID-
- #995080
- ICU Medical FKA Smiths Medical #60PFSS55
-
,for, Item ID-
- #1012571
- ICU Medical FKA Smiths Medical #67PFPS60
-
,for, Item ID-
- #1037928
- ICU Medical FKA Smiths Medical #60PFPS45
-
,for, Item ID-
- #1057201
- ICU Medical FKA Smiths Medical #67PFPS50
-
,for, Item ID-
- #1127829
- ICU Medical FKA Smiths Medical #67PFPS55
-
,for, Item ID-
- #1102394
- ICU Medical FKA Smiths Medical #67PFPS40
-
,for, Item ID-
- #1153565
- Medtronic MITG #8CN85R
-
,for, Item ID-
- #1018037
- ICU Medical FKA Smiths Medical #67NFPS35
-
,for, Item ID-
- #1128658
- ICU Medical FKA Smiths Medical #67NFPS30