-
,for, Item ID-
- #1189814
- ICU Medical FKA Smiths Medical #101/851/090
Replacement Inner Cannula BLUselect® Adult
CANNULA, INNER REPLCMNT BLUSELECT FENSTD 9.0MM (2/PK)
No Image
Product Details Email
Product Specifications
| McKesson # | 1189814 |
|---|---|
| Manufacturer # | 101/851/090 |
| Brand | BLUselect® |
| Manufacturer | ICU Medical FKA Smiths Medical |
| Country of Origin | Mexico |
| Application | Replacement Inner Cannula |
| Buy American Act (BAA) Compliant | No |
| For Use With | For the BLUselect Tracheostomy Tubes |
| HCPCS | A4623 |
| Inside Diameter | 8.0 mm |
| Length | 81.0 mm Length |
| Length Range | 81 to 100 mm |
| Trade Agreement Act (TAA) Compliant | No |
| UNSPSC Code | 42271915 |
| Usage | Disposable |
| User | Adult |
Frequently Viewed Together
-
,for, Item ID-
- #1188628
- ICU Medical FKA Smiths Medical #101/856/070
-
,for, Item ID-
- #1188630
- ICU Medical FKA Smiths Medical #101/856/080
-
,for, Item ID-
- #1188627
- ICU Medical FKA Smiths Medical #101/856/060
-
,for, Item ID-
- #1181914
- ICU Medical FKA Smiths Medical #101/815/070
-
,for, Item ID-
- #1181904
- ICU Medical FKA Smiths Medical #101/816/060