-
,for, Item ID-
- #1189811
- ICU Medical FKA Smiths Medical #101/851/060
Tracheostomy Tube Cannula BLUselect Adult
CANNULA, INNER REPLCMNT BLUSELECT FENSTD 6.0MM (2/PK)
No Image
Product Details Email
Product Specifications
| McKesson # | 1189811 |
|---|---|
| Manufacturer # | 101/851/060 |
| Brand | BLUselect |
| Manufacturer | ICU Medical FKA Smiths Medical |
| Country of Origin | Mexico |
| Application | Tracheostomy Tube Cannula |
| Buy American Act (BAA) Compliant | No |
| HCPCS | A4623 |
| Inside Diameter | 6 mm |
| Length | 64.5 mm Length |
| Length Range | 61 to 80 mm |
| Material | Non-DEHP Plasticizer |
| Outside Diameter | 9.2 mm |
| Style | Uncuffed |
| Trade Agreement Act (TAA) Compliant | No |
| UNSPSC Code | 42271915 |
| Usage | Single Use |
| User | Adult |
Frequently Viewed Together
-
,for, Item ID-
- #1281443
- Medtronic MITG #6UN75A
-
,for, Item ID-
- #1073460
- Medtronic MITG #6UN75R
-
,for, Item ID-
- #1281441
- Medtronic MITG #4UN65A
-
,for, Item ID-
- #1153576
- Medtronic MITG #4UN65R
-
,for, Item ID-
- #583765
- Medtronic MITG #60XLTUP
-
,for, Item ID-
- #1281442
- Medtronic MITG #5UN70A
-
,for, Item ID-
- #1153593
- Medtronic MITG #6CFN
-
,for, Item ID-
- #1281445
- Medtronic MITG #8UN85A
-
,for, Item ID-
- #468379
- ICU Medical FKA Smiths Medical #60A160
-
,for, Item ID-
- #1188630
- ICU Medical FKA Smiths Medical #101/856/080
-
,for, Item ID-
- #314380
- Medtronic MITG #6DCFN
-
,for, Item ID-
- #1153515
- Medtronic MITG #6CN75R
-
,for, Item ID-
- #468378
- ICU Medical FKA Smiths Medical #60A150
-
,for, Item ID-
- #1281444
- Medtronic MITG #7UN80A
-
,for, Item ID-
- #1181914
- ICU Medical FKA Smiths Medical #101/815/070