-
,for, Item ID-
- #1169146
- Scott® #KCC34830
Slimfold Towel Dispenser, 9.88 x 2.88 x 13.75, White
DISPENSER,SLMFLDTWL,WH ,S
Features
- Fits into the tightest spaces - perfect for breakrooms.
- Dispense one towel at a time, reducing waste.
- A compact dispenser that holds 225 towels, so you'll refill it less often.
- More …
Product Details Email
Product Specifications
| McKesson # | 1169146 |
|---|---|
| Manufacturer # | KCC34830 |
| Manufacturer | Scott® |
| Country of Origin | Unknown |
| Color(s) | White |
| Depth | 2.88" |
| Dispenser Capacity (text) | 225 Multifold Towels |
| For Use With | Kimberly-Clark Professional* 04442 |
| Global Product Type | Multifold Towel Dispensers |
| Height | 13.75" |
| Material(s) | Plastic |
| Post-Consumer Recycled Content Percent | 0% |
| Pre-Consumer Recycled Content Percent | 0% |
| Product Biodegradability Indicator | N |
| Product Compostability Indicator | N |
| Total Recycled Content Percent | 0% |
| Towels Dispensers Type | Folded Towel Dispenser |
| UNSPSC | 47131701 |
| Width | 9.88" |
Features
- Fits into the tightest spaces - perfect for breakrooms.
- Dispense one towel at a time, reducing waste.
- A compact dispenser that holds 225 towels, so you'll refill it less often.
- For use with Kleenex or Scott Slimfold Towels.
Frequently Viewed Together
-
,for, Item ID-
- #1040600
- McKesson Brand #165-MF250
-
,for, Item ID-
- #164755
- McKesson Brand #18-885
-
,for, Item ID-
- #277861
- McKesson Brand #16-6004-B
-
,for, Item ID-
- #1040599
- McKesson Brand #165-MF250P
-
,for, Item ID-
- #164752
- McKesson Brand #18-867
-
,for, Item ID-
- #152050
- McKesson Brand #18-860
-
,for, Item ID-
- #762730
- McKesson Brand #18-950753
-
,for, Item ID-
- #201067
- McKesson Brand #18-10865
-
,for, Item ID-
- #277862
- McKesson Brand #16-6006-B
-
,for, Item ID-
- #151896
- McKesson Brand #18-865
-
,for, Item ID-
- #277860
- McKesson Brand #16-6002-B
-
,for, Item ID-
- #1118996
- McKesson Brand #16-6000-B
-
,for, Item ID-
- #164757
- McKesson Brand #18-887
-
,for, Item ID-
- #201065
- McKesson Brand #18-10860
-
,for, Item ID-
- #579248
- McKesson Brand #18-950755
-
,for, Item ID-
- #201068
- McKesson Brand #18-10867