-
,for, Item ID-
- #1039894
- Fisher Anatomical #13201577
Incubator Thermometer Fisherbrand™ Celsius -15° to +105°C Total Immersion Does Not Require Power
THERMOMETER, LAB INCUBATOR UP TO 105C
Features
- Organic liquid fill
- White back glass
- Individually serialized
- More …
Product Details Email
Product Specifications
| McKesson # | 1039894 |
|---|---|
| Manufacturer # | 13201577 |
| Brand | Fisherbrand™ |
| Manufacturer | Fisher Anatomical |
| Country of Origin | Unknown |
| Accuracy | ± 1°C |
| Application | Incubator Thermometer |
| Buy American Act (BAA) Compliant | No |
| Display Type | Spot Reading |
| For Use With | For Standard Heating Blocks and Water Baths |
| Material | PFA-coated Glass |
| Measuring Scale | Celsius |
| Power Source | Does Not Require Power |
| Probe Type | Total Immersion |
| Specifications | 150 mm Length, Red Organic Liquid Fill |
| Temperature Range | -15° to +105°C |
| Trade Agreement Act (TAA) Compliant | No |
| UNSPSC Code | 41112221 |
Features
- Organic liquid fill
- White back glass
- Individually serialized
- Packaged in recyclable packaging
Frequently Viewed Together
-
,for, Item ID-
- #1175429
- McKesson Brand #MCK895WRFT
-
,for, Item ID-
- #516928
- Fisher Anatomical #S66279
-
,for, Item ID-
- #694143
- Health Care Logistics #16087
-
,for, Item ID-
- #982838
- PANTek Technologies LLC #30515
-
,for, Item ID-
- #947270
- Cardinal #T8401-1
-
,for, Item ID-
- #902564
- Thermco Products Inc #ACCR0201S
-
,for, Item ID-
- #1037168
- Thermco Products Inc #ACC895AMB
-
,for, Item ID-
- #921932
- PANTek Technologies LLC #S01572
-
,for, Item ID-
- #583766
- Health Care Logistics #16088
-
,for, Item ID-
- #1052120
- Thermco Products Inc #ACCDTH03
-
,for, Item ID-
- #937079
- Thermco Products Inc #ACCF0101S
-
,for, Item ID-
- #1118248
- Thermco Products Inc #30515
-
,for, Item ID-
- #995542
- Thermco Products Inc #ACCI0301S
-
,for, Item ID-
- #938778
- Apothecary Products #29790
-
,for, Item ID-
- #562802
- Fisher Anatomical #1464844