-
,for, Item ID-
- #1025854
- Great Neck® #GNSTK119
119-Piece Tool Set
TOOLBOX,119 PC KIT
Features
- Ideal for home, garage, car or office.
- Includes both metric and SAE sizes.
- Drop forged steel for strength and durability.
- More …
Product Details Email
Product Specifications
| McKesson # | 1025854 |
|---|---|
| Manufacturer # | GNSTK119 |
| Manufacturer | Great Neck® |
| Country of Origin | Unknown |
| Depth | 3.2" |
| Global Product Type | Home/Office Tool Kits |
| Height | 12.5" |
| Number of Pieces | 119 |
| Package Includes | (1) Plastic Case |
| Post-Consumer Recycled Content Percent | 0% |
| Pre-Consumer Recycled Content Percent | 0% |
| Product Biodegradability Indicator | N |
| Product Compostability Indicator | N |
| Tool Composition | Plastic |
| Tool Kits Type | Combination Set |
| Total Recycled Content Percent | 0% |
| UNSPSC | 27113201 |
| Weight | 9.5 lb. |
| Width | 15.6" |
Features
- Ideal for home, garage, car or office.
- Includes both metric and SAE sizes.
- Drop forged steel for strength and durability.
- Chrome plated to resist rust.
- Includes ratchet and accessories, 31 sockets, wrenches, pliers, screwdrivers, hammer, hex keys, 40 screwdriver bits and more.
- Convenient storage case securely holds tools.
- Contains all tools needed for general repairs and basic DIY projects.
Frequently Viewed Together
-
,for, Item ID-
- #971708
- McKesson Brand #43-2-012
-
,for, Item ID-
- #1259496
- Greiner Bio-One #450160V1
-
,for, Item ID-
- #121588
- Integra Lifesciences #1-202
-
,for, Item ID-
- #1167905
- Abbott #08P0712
-
,for, Item ID-
- #772466
- Dukal #7016
-
,for, Item ID-
- #502921
- Zoll Medical #UKIT001A
-
,for, Item ID-
- #1065716
- Masimo Corp #4046
-
,for, Item ID-
- #764019
- Medgyn Products #031008
-
,for, Item ID-
- #1214579
- Medgyn Products #038070
-
,for, Item ID-
- #465559
- Integra Lifesciences #1-211
-
,for, Item ID-
- #1210769
- Ward's Science #470150-068
-
,for, Item ID-
- #1278206
- Abbott #07V9002
-
,for, Item ID-
- #249650
- Integra Lifesciences #1-210
-
,for, Item ID-
- #250320
- Integra Lifesciences #8-50A-TC